Soutěže a pravidla

V roce 2017 můžete soutěžit v těchto kategoriích (podrobná pravidla pro každou kategorie najdete vždy v příslušném odkazu)

  • Pravidelnost týmů – je hlavní soutěžní kategorií, ve které jde o to, aby celý váš tým ujel v průběhu května jezdil / běhal / chodil do práce co nejčastěji (abyste byli zařazeni do slosování o věcné ceny, musíte absolvovat alespoň 66 % cest do práce a z práce). Podrobná pravidla zde.
  • Výkonnost jednotlivců – je tu pro okresní přeborníky, co si rádi dávají do těla a denně našlapají (uběhnou, ujdou…) hodně kilometrů. Podrobná pravidla zde.
  • RunCzech Během do práce – Kolo vám nesedí a raději do práce běháte? Zapojte se do běžecké soutěže, kterou jsme vyhlásili s naším partnerskou organizací RunCzech. Nevadí, že si ostatní z vašeho týmu zjednodušují cestu do práce jízdním kolem – tato soutěž je o pravidelnosti jednotlivce. Podrobná pravidla zde.
  • Cyklozaměstnavatel roku – klání pro firmy, které ukázkově podporují své zaměstnance v tom, aby se do zaměstnání dopravovali na kole (během či pěšky). Tuto soutěž vyhlašuje každé město zvlášť, ale zároveň vyhlásíme i jednoho nejlepšího z celé republiky. Podrobná pravidla zde.
  • Cykloopatření – pošlete nám chytrý návrh, jak zlepšit problematické místo v cyklo nebo infrastruktuře vašeho města na vaší cestě z domova do práce a získejte tak odměnu. Tuto soutěž vyhlašuje každé město zvlášť. Podrobná pravidla zde.
  • Weleda kreativní soutěž: Můj důvod – jestli si myslíte, že v žádné z výše uvedených kategorií nemáte velkou šanci uspět, ale jste kreativní, pošlete nám vtipnou fotografii, video, esej, blog, komiks, báseň či cokoli nápaditého na téma Můj důvod, proč nejezdím autem, a můžete vyhrát v celorepublikové soutěži Kreativita. Podrobná pravidla zde.

Každé město si může pravidla lehce obměnit, proto se podívejte, v jakých kategoriích se soutěží právě u vás.

Pokud budete mít i přesto dotazy týkající se pravidel, kontaktujte nás na kontakt@dopracenakole.cz.

Generální partneři
Národní partneři
Mediální partneři