„Rozhodnutí, jak naložit s letošní výhrou, vzniklo spontánně přímo na pódiu,“ říká Tomáš Němec z EY, Cyklozaměstnavatele roku 2017

„Rozhodnutí, jak naložit s letošní výhrou, vzniklo spontánně přímo na pódiu,“ říká Tomáš Němec z EY, Cyklozaměstnavatele roku 2017
21. 7. 2017

Zaměstnanci společnosti EY tráví většinu pracovní doby u počítače. Právě proto si velká část z nich dává ve volném čase pravidelně do těla při sportovních aktivitách. „Sport je nejen skvělým prostředkem pro teambuilding, ale také důležitou součástí našich projektů společenské odpovědnosti a ochrany životního prostředí. Soutěž Do práce na kole je pro nás skvělou příležitostí, jak dopravu „na vlastní pohon“ v EY rozšířit,“ popisuje Tomáš Němec, partner oddělení auditu EY pro pojišťovací sektor.

Společnost EY se do soutěže Do práce na kole zapojila už potřetí. Vždy se zatím umísťovala na předních příčkách v soutěži o nejlepšího cyklozaměstnavatele, až letos tuto kategorii zaslouženě vyhrála.

Jaký vývoj vaše účast v soutěži měla?

Počet aktivních účastníků soutěže se nám daří každý rok zvyšovat. Přisuzujeme to především atraktivnosti soutěže samotné a také našim zaměstnancům, kteří jsou velmi aktivní a rádi přijmou jakoukoliv (nejen sportovní) výzvu. V rámci letošního ročníku DPNK jsme se rozhodli uspořádat i vnitrofiremní soutěž o nejlepší individuální i týmový výkon a zároveň kreativní soutěž.

Již v rámci loňského ročníku jsme soutěž Do práce na kole také spojili s charitativní činností, která je pro nás velice důležitá. Za každý tým, který dosáhl požadované pravidelnosti, přispěli partneři/vedení oddělení auditu určitou částkou na projekt Kámoš organizace Barevný svět dětí. Díky splněné sportovní výzvě „vyjezdili“ naši kolegové pro Kámoše 85 000 Kč. Přispěli jsme tak rodinám, které se dostaly do těžké životní situace a nemohou dětem dopřát bezstarostné dětství. Proto i rozhodnutí, jak naložit s letošní výhrou, vzniklo spontánně přímo na pódiu při přebírání titulu – koloběžku i LCD monitor jsme věnovali právě Barevnému světu dětí.

Odkud vzešel impuls vyjít vstříc „cyklozaměstnancům“ a podpořit je v této formě dopravy?

Podpora šetrných forem dopravy do zaměstnání zapadá do našeho dlouhodobého plánu na utváření lépe fungujícího světa, který zahrnuje i ochranu životního prostředí. Naše firma nabízí poradenství v oblasti klimatických změn a udržitelného rozvoje. Zároveň se ale snažíme jít sami příkladem. EY na globální úrovni spolupracuje s OSN na dobrovolné iniciativě United Nation Global Compact, jejímž cílem je rozvoj a podpora adekvátních praktik mj. v oblasti životního prostředí. Zároveň se v rámci naší Vize 2020 intenzivně věnujeme snižování uhlíkové stopy.

V EY máme mnoho sportovních nadšenců i extrémně výkonných kolegů, proto jsme se již před pěti lety rozhodli založit vnitrofiremní soutěž s názvem Ybara Cup, kde soutěžíme v nejrůznějších disciplínách – cyklistika, běh, chůze, bruslení, plavání a další. Sčítáme body a každý půlrok vyhlašujeme vítězný tým. Zaměstnanci jsou tak motivováni (nejen) do práce jezdit na kole, chodit pěšky i běhat po celý rok.

Co konkrétně mají zaměstnanci v této souvislosti k dispozici?

Co se týče podmínek pro cyklisty, snažíme se je stále zlepšovat. Zároveň máme to štěstí, že EY sídlí v komplexu Florentinum, který již v roce 2011 získal předcertifikaci LEED Gold za úsporné technologie, mezi nimi např. i zásuvky na elektrokola.

Kromě již výše zmíněného mohou naši cyklisté využít kolárnu, sprchy a šatny, aby pro ně byla doprava na kole co nejpohodlnější. Každý zaměstnanec má zároveň k dispozici benefit body v hodnotě 27 000 Kč ročně, které lze využít pro širokou škálu služeb – mezi nimi i sportovní pobyty, nákup sportovního vybavení atd.

Máte radost z letošního titulu Cyklozaměstnavatel roku?

Z titulu Cyklozaměstnavatel roku 2017 máme skutečně velkou radost a ocenění je výsledkem naší tříleté práce. Na tomto místě bych rád poděkoval organizačnímu týmu, který se podílel na přípravě podkladů a provedl zástupce Auto*Matu našimi prostory, YBARA Cup týmu a především všem našim cyklistům, běžcům i chodcům, kteří se do soutěže aktivně zapojili a udělali tak něco nejen pro sebe, ale také pro životní prostředí a hlavně pro dobrou věc.

Cykloměstem roku 2019 je Rožnov pod Radhoštěm

Cykloměstem roku 2019 je Rožnov pod Radhoštěm

Soutěž o město nejpřátelštější k cyklistům roku 2019 vyhrál Rožnov pod Radhoštěm. O vítězství rozhodovali účastníci letošní výzvy Do práce na kole a také analýza přístupu samotného města k dalšímu…
Nejpilnější a nevýkonnější města 2019

Nejpilnější a nevýkonnější města 2019

Květnová výzva Do práce na kole 2019 přinesla i řadu zajímavých statistik. To, že se letos zúčastnilo 19 576 „dospěláků“ a 174 studentů, už není žádná novinka. Připravili jsme pro…
Výsledky Do školy na kole 2019

Výsledky Do školy na kole 2019

Do letošní výzvy se zapojilo celkem 174 studentek a studentů z celé ČR. Cykloškolou roku se stalo pražské Gymnázium u Libeňského zámku, které do letošní výzvy zapojilo 24 účastníků, a…
Výzvu pořádá
auto*mat
Generální partner
GLS
Národní partneři
Mediální partneři
Pod záštitou