10 důvodů, proč jezdit (minimálně v květnu) Do práce na kole

10 důvodů, proč jezdit (minimálně v květnu) Do práce na kole
19. 3. 2021

Máj je čas lásky a taky cyklistů! Nevěříte? K naší výzvě Do práce na kole se rok co rok přidávají tisíce lidí po celé republice a vědí proč! Chcete to vědět taky? Máme pro vás desatero pádných důvodů, proč oprášit bicykl a šlápnout do pedálů. Vsadíme se, že se vám to zalíbí a na silnicích se při cestách do práce a z práce budeme potkávat minimálně celé léto. Tedy pokud nenastane konec světa nebo něco obdobného. 

1. Ušetří se za kafe. Všichni přijedou už dokonale probuzení a na ranní poradě budou přítomni nejen fyzicky. Mluvit budou srozumitelně a k věci.

2. Podpoří se zdravá soutěživost, protože nic nepotěší víc, než když na příjezdové cestě ke kanclu předjedete šéfa, mladšího kolegu či fitness nadšence. I malá škodolibost potěší!

3. Zároveň se utuží týmový duch napříč odděleními, navzdory různými názorům jednotlivých členů týmu na cokoliv. Na kolo se prostě jenom sedne a jede. A to je to, co se počítá. A nejen v účtárně.

4. Je to levnější a o dost zdravější než výjezd na teambuilding. Nikomu nebude trapně při rádoby vtipných sdružovacích hrách, ani společné snídani po poněkud bujarejším večírku.

5. Adrenalin, který všem vyletí až k orbitu, zmobilizuje celou firmu k maximálním pracovním výkonům a zvýší kreativitu o 1000 %.

6. Zaměstnanci přestanou brblat, že chtějí mulstisportku nebo firemní hodiny jógy. Po příjezdu do práce budou rádi, že mohou v klidu dřepět na svém místě a pracovat.

7. U oběda bude konečně o čem konverzovat.

8. Když zaspíte, můžete se snadno vymluvit na to, že jste píchli a nikdo nebude moct říct ani popel. A ještě vás všichni politují.

9. Bude vám fajn. Na kole si protáhnete tělo a vyvětráte mysl, zlepšíte si náladu, hodíte se do formy a zvýšíte si imunitu. Možná i nějaké to kilíčko ztratíte a sebevědomí naberete. Zkrátka jen samá pozitiva a sociální jistoty.

10. Vyhrajete! Tedy možná. Naši partneři přispívají každoročně do výzvy Do práce na kole fajnovými cenami, které si po konci výzvy rozeberou ty nejlepší týmy. A když nevyhrajete, pořád pomáháte zlepšovat vzduch i cykloinfrastrukturu ve městech a můžete dělat parádu v účastnickém tričku s originál designem.

Vidíte? Není na co čekat. Tak se seberte, sestavte s kolegy a kolegyněmi tým snů, registrujte se a hurá do sedla. A kdyby se váš zaměstnavatel náhodou cukal s placením startovného, ukažte mu tenhle článek a vypíchněte výhody, které z toho plynou pro něj. Minimálně bod číslo 6 by měl fungovat naprosto neprůstřelně. Nestačí? Ze jsou všechny důvody pro firmy, proč se zapojit. A my už se těšíme, až budete brázdit ulice našich měst spolu s námi.

Text: Natálie Veselá

Tipy na vánoční dárky (nejen) pro cyklisty? Koukněte do našeho e-shopu!

Tipy na vánoční dárky (nejen) pro cyklisty? Koukněte do našeho e-shopu!

Ať se nám to líbí nebo ne, čas (opět) letí jako splašený a Vánoce jsou tu za měsíc! Ideální čas na to, poohlédnout se po nějakých těch dárcích. Nejlépe smysluplných,…
Jaká byla letošní výzva Do práce na kole?

Jaká byla letošní výzva Do práce na kole?

Do organizace květnové akce jsme se letos pouštěli s mírnými obavami – kvůli epidemiologické situaci a neustále se měnícím opatřením. Jedenáctý ročník naší celorepublikové výzvy se ale i k našemu…
Chodím tedy jsem. Proč je chůze nejpodceňovanějším cvičením vůbec?

Chodím tedy jsem. Proč je chůze nejpodceňovanějším cvičením vůbec?

Věda nám ukazuje, že klást jednu nohu před druhou zas a znova prospívá našemu fyzickému i mentálnímu zdraví. Zapomeňte na posilovnu, zvedněte se a jděte se projít. Experti říkají, že…
Výzvu pořádá
auto*mat
Generální partner
GLS
Národní partneři
Mediální partneři