Cykloměsto roku

Kromě Cyklozaměstnavatele roku každoročně oceňujeme i nejlepší Cykloměsta – tedy taková, která se snaží komplexně a progresivně rozvíjet svou infrastrukturu pro chodce i cyklisty. Všem městům zároveň chceme přinášet další inspiraci pro rozvoj jejich udržitelné mobility.

Cykloměsto roku vzejde z výsledků podrobného dotazníku, který vyplňují účastníci Do práce na kole ve svém soutěžním profilu. Dotazník zohledňuje nejen podmínky pro pohyb cyklistů, běžců a pěších v zapojených městech, ale i jejich pocity (např. zda jezdí na kole všechny věkové kategorie, zda jsou pro cyklisty vhodně nastaveny semafory nebo jestli je jízda na kole v daném městě radost). Výsledky dotazníku 2019, ve kterém nejvíce zabodoval Rožnov pod Radhoštěm, najdete na stránce cyklobarometr.cz, kterou provozuje partner této kategorie Nadace Partnerství.

Loni se zástupci úspěšných cykloměst vydali na exkurzi do Dánska.

Do výsledků se promítne i pohled odborné komise z řad organizátorů Do práce na kole a AutoMatu, která navíc posoudí také vývoj počtu účastníků Do práce na kole, podíl účastníků na počtu obyvatel města, největší celkovou pravidelnost ve městě, uskutečněná cykloopatření, práci místního cyklokoordinátora, zda akci v městě organizuje radnice nebo neziskový sektor a perspektivu budoucího vývoje.

 

Cykloměsta Do práce na kole 2020 budou vyhlášena na závěrečném večírku 17. června 2020 v Praze.  Vyhlásíme první tři města, která nejlépe splní všechna výše uvedená kritéria.

Vítězné cykloměsto získá jako hlavní cenu servisní stojan Scandic od firmy CykloHub. Věříme, že Scandic vítěznému městu ještě více zvýší atraktivitu a přiláká další cykloturisty. Obyvatelé i turisté z okolí jej nepochybně ocení při plánování výletů a míst setkání či zastavení. Stojan může nejenom pomoci z nesnází v případě defektu na kole, ale může vám ušetřit spoustu peněz. Víte, že díky servisnímu stojanu si můžete sami seřídit brzdy, dotáhnout pedály, vyměnit duše či plášť a dofouknout kola prostřednictvím integrované pumpy s manometrem? A netýká se to pouze jízdních kol, ale samozřejmě také koloběžek, handbiků, kočárků či invalidních vozíků.

Servisní stojan Scandic od firmy CykloHub.

Vítězná města také na 3 měsíce obdrží sčítač cyklistů od Nadace Partnerství.

 

Výzvu pořádá
auto*mat
Generální partner
Hello Bank
Národní partneři
Mediální partneři
Pod záštitou