Jak zapisovat cesty

Své cesty do a z práce můžeš v rámci soutěže zaznamenávat několika způsoby:

 1. Nahráním trasy přes mobilní aplikaci
 2. Ručním naklikáním trasy na mapě
 3. Nahráním tras z jiných mobilních aplikací (ruční nahrání GPX souborů)

Pro účast v pravidelnostní kategorii platí i zadání počtu kilometrů bez udání trasy. U výkonnostních soutěžních kategoriích musíš mít trasu zadánu.

Nahraní trasy přes mobilní aplikaci

Nejrychlejší způsob je využívat jednu z mobilních aplikací – pro cyklisty jsou to UrbanCyclers, Na kole Prahou a pro běžce a chodce Superlife.

Aplikace byly primárně vytvořené pro zaměstnance v soutěži Do práce na kole, ovšem veškeré následující kroky platí i pro tebe v soutěži Do školy na kole. Na začátku své jízdy aplikaci spustíš a v cíli jednoduše odešleš zaznamenanou trasu do registračního systému Do školy na kole. Návod, jak jednotlivé aplikace propojit se systémem Do školy na kole, a více informací o zapisování pomocí aplikací nalezneš na samostatné stránce.

Upozornění pro běžce a chodce: Využiješ-li k nahrání trasy cyklistické aplikace UrbanCyclers nebo Na kole Prahou, změň si následně po odeslání trasy ve svém webovém profilu způsob jízdy z „Kolo“ na „Chůze/Běh“.

UrbanCyclers

Na kole Prahou

SuperLife

 

Ruční zadání trasy do naší mapy

Pokud z jakýchkoliv důvodů nechceš nebo nemůžeš použít aplikaci, nevadí. Jízdy můžeš vyplňovat i ručně ve svém webovém profilu.

 1. Přihlas se do svého profilu
 2. Na záložce Přehled klikni u příslušného dne a směru trasy na ikonu (najdeš ji vedle políčka na zadání kilometrů)
 3. Na obrazovce Zadat trasu, postupuj podle pokynů a nakresli trasu
 4. Nezapomeň záznam uložit a odeslat jízdy 

Pokud jezdíš každý den stejnou trasu, tak je nejlepší uložit si ji jako typickou – počty kilometrů pak budeš mít předvyplněny pro každý den. Typickou trasu si vytvoříš v záložce Můj profil →  Typická trasa

 

Ruční nahrání GPX souborů

Pokud využíváš aplikace, které umí zaznamenávat trasy (Strava, Garmin, Endomondo, a další), můžeš nahrávat soubory z těchto aplikací přes upload gpx souborů.

 1. Přihlas se do svého profilu
 2. Na záložce Přehled klikni u příslušného dne a směru trasy na ikonku, kterou najdeš vedle políčka pro zadání kilometrů
 3. Na stránce Zadat trasu (pod návodem na kreslení trasy v mapě) je možnost Nahrát GPX soubor.

 

Ruční zadání ujetých kilometrů bez zadávání trasy

 1. Přihlas se do svého profilu.
 2. Na záložce Přehled vyplň k příslušnému dni a směru trasy, počet kilometrů, které jsi ujel/a.
 3. Po zadání vzdálenosti nezapomeň stisknout tlačítko odeslat jízdy.

Upozorňujeme ale, že v tomto případě (zadáním pouze ujetých kilometrů, bez zaznamenání trasy) ztrácíš možnost vyhrát ceny v kategorii Výkonnost jednotlivce. Ačkoliv v žebříčku soutěžících budeš uveden/a.

Generální partneři
Národní partneři
Za finanční podpory a pod záštitou
Mediální partneři