Soutěžní kategorie a pravidla

Květnová akce Do školy na kole je soutěž pro týmy akčních studentů, ale účastnit se mohou i jednotlivci, kteří kolegy do týmu nesehnali. V letošním pilotním ročníku je možné se hlásit pouze ze zapojených škol.

 

Soutěží se v těchto kategoriích (podrobná pravidla pro každou kategorii najdete vždy v příslušném odkazu):

  • Pravidelnost týmů – je hlavní soutěžní kategorií, ve které jde o to, aby celý váš tým v průběhu května jezdil/běhal/chodil do školy co nejčastěji (abyste byli zařazeni do slosování o věcné ceny, musíte absolvovat alespoň 66 % cest do školy a ze školy). Podrobná pravidla.
  • Výkonnost jednotlivců – je tu pro okresní přeborníky, co si rádi dávají do těla a denně našlapají (uběhnou, ujdou) hodně kilometrů. Podrobná pravidla.
  • Běhej do školy – kolo ti nesedí a raději do školy běháš? Zapoj se do běžecké soutěže. Nevadí, že si ostatní z tvého týmu zjednodušují cestu do školy jízdním kolem – tato soutěž je o pravidelnosti jednotlivce. Podrobná pravidla.
  • Cykloškola roku – podporuje tvoje škola cyklodopravu? Máš kam dát kolo? Připomínkujete problematická dopravní místa? Máš chuť se o své zkušenosti podělit krátkým textem? Školy, které se tématu dopravy věnují, odměníme zajímavými cenami. Pošli email na petra.melingerova@auto-mat.cz. Podrobná pravidla.
  • To byla jízda – pošli nám z tvých cest nejzajímavější fotku nebo video, kterou se chceš pochlubit. Vybereme tři šťastlivce, které odměníme originálními cenami. Posílat můžeš buď skrze registrační systém a nebo přes #tobylajizda2019 na Instagramu. Podrobná pravidla.

Pokud budeš mít i přesto dotazy týkající se pravidel, kontaktuj nás na kontakt@dopracenakole.cz.

Generální partneři
Národní partneři
Za finanční podpory a pod záštitou
Mediální partneři