Co je Do školy na kole?

Letos se koná druhý ročník speciální výzvy pro studenty Do školy na kole.

Do školy na kole je celostátní soutěží pro studenty od 13 let po celém Česku, jejíž druhý ročník se uskuteční v květnu.

Cílem Do školy na kole je motivovat co nejvíce mladých lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Když lidé přestanou denně jezdit autem, zlepší tak nejen svou kondici, náladu a možná i vztahy se spolužáky, ale přispějí i k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu.

Do školy na kole je týmová soutěž pro všechny, kdo sestaví tým o minimálně dvou až maximálně pěti členech, a pravidelně se spolu s kamarády a nebo spolužáky dopravují během května do školy na kole, skateboardu, longboardu, bruslích, vozíčku nebo po svých během či chůzí. Soutěžit je možné i jako jednotlivec.

V letošním roce je možné zúčastnit se pouze z předem zapojených škol (chcete se zapojit? Napište na petra.melingerova@auto-mat.cz).

Registrace začínají 1. března a stojí 150 Kč za osobu. Podmínkou účasti je nahlášení místa, kam přijede startovní balíček s tričkem (ideálně adresa školy).

V rámci soutěže se účastníci mohou zapojit hned do několika soutěžních kategorií, jako je například pravidelnost, výkonnost, Cykloškola roku, Běhej do školy a kreativní kategorie To byla jízda.

Aby ti neunikla žádná novinka, sleduj aktuality zde na webu, náš Facebook a nebo Instagram.

 

Proč se zapojit?

  • Ušetříš peníze a zkrásníš – pokud máš ve zvyku jezdit do školy autem, máš jedinečnou možnost ušetřit peníze, které jsou během studentského života lehce nedostatkové. V neposlední řadě si vytvaruješ postavu zdarma a díky jízdě na kole ji ukážeš světu.
  • Získáš nové parťáky nebo utužíš stávající přátelství – k zahození není ani vytržení ze stereotypu, zábava, hravost.
  • Ve zdravém těle, zdravý duch – lidé, kteří se pravidelně pohybují, jsou celkově v lepší fyzické i psychické kondici a dokonce jim to i rychleji a lépe myslí! Ideální pro zkouškové období.
  • Změň své město – budeš součástí změny svého města a budeš aktivně šetřit životní prostředí. To ocení rodiče, učitelé, stávající i potenciální partneři a jednou i tvoje děti. Když bude více lidí jezdit do školy na kole čímkoli jiným než autem, bude se nám tu všem lépe dýchat i pohybovat.
  • Pomůžeš proslavit svou školu – staň se pýchou své školy. I ona bude díky tobě víc vidět.

 

Ročník 2018

Pilotní ročník nám umožnil vyzkoušet registrační systém a naše možnosti. Děkujeme zapojeným školám!

Generální partneři
Národní partneři
Za finanční podpory a pod záštitou
Mediální partneři