Do školy na kole

Do školy na kole je celorepublikovou výzvou pro studenty od 13 let, jejíž 2. ročník se uskuteční v květnu 2019. Cílem Do školy na kole je motivovat co nejvíce studentů, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze.

Pokud máte zájem o zapojení vaší školy do výzvy Do školy na kole, kontaktujte prosím Petru Melingerovou na petra.melingerova@auto-mat.cz. Přihlásit školu může student, pedagog i rodič.

V případě, že jsi student a chceš se přihlásit s kamarády mimo školu, vyberte si jednu adresu, kam chcete zaslat tričko a tu přidejte ke svému týmu.

Chci jezdit v květnu do školy na kole

Do školy na kole je týmová výzva pro všechny, kdo sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech, a pravidelně spolu se spolužáky nebo pedagogy dojíždí během května do školy na kole. Zapojují se i běžci, chodci, bruslaři, skateboardisti, longboardisti, vozíčkáři…

V rámci soutěže se účastníci mohou zapojit hned do několika soutěžních kategorií zaměřených na pravidelnost, délku jízdy, kreativitu aj. Školy mohou soutěžit o Cykloškolu roku.

Věříme, že když lidé přestanou denně jezdit autem, zlepší tak nejen svou kondici, zdraví, náladu a možná i vztahy s kolegy, ale přispějí i k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu.

 

Jak na to?

1. Zaregistrujte se

Vytvořte se svými spolužáky, kamarády nebo učiteli tým o 2 až 5 členech, a do 30. dubna se zaregistrujte a upravte si svůj webový profil. Pokud jste spíš individualisti, přihlaste se sami. Soutěžit můžete odkudkoliv v ČR. Nutné je nahlásit školu, kam budou chodit trička. Podívejte se na seznam zapojených škol, jestli už je mezi nimi i ta vaše.

Jako učitel se do Do školy na kole můžete přihlásit pod podmínkou, že s sebou přivedete tým 5 studentů. V tomto případě máte startovné za zvýhodněnou cenu 190 Kč. Pokud chcete vytvořit tým společně s kolegy či kolegyněmi, přihlašte se do naší výzvy Do práce na kole.

 

2. Oblékněte si soutěžní triko

Pochlubte se originálním soutěžním trikem z biobavlny, využijte řadu slev a výhod a možnost vyhrát skvělé ceny. Přitom si vychutnejte dobrý pocit z toho, že se podílíte na podpoře rozvoje cykloinfrastruktury ve svém městě.

 

3. Jezděte, choďte nebo běhejte

Celý květen jezděte do školy a ze školy na (elektro)kole, koloběžce, bruslích, vozíčku, longboardu nebo choďte či běhejte. Uvedené způsoby můžete během soutěže libovolně kombinovat. Například v pondělí a středu můžete jet na kole, v úterý jít pěšky, ve čtvrtek běžet a v pátek dorazit do práce na longboardu.

 

4. Zapisujte si jízdy a soutěžte

Své cesty si zapisujte na skoly.dopracenakole.cz nebo přes mobilní aplikaci – automaticky tak soutěžíte v kategoriích Pravidelnost týmu a Výkonnost jednotlivce. Své fotky a videa můžete přihlásit do kreativní soutěže To byla jízda 2019. Svou školu můžete přihlásit do soutěže Cykloškola roku tím, že nám o ní pošlete text, kde nám ji představíte a popíšete nám, proč by se jí měla stát.

 

5. Sledujte výkony ostatních

Na webu uvidíte, jak jsou na tom vaši spolužáci, pedagogové a kamarádi.

 

6. Zajeďte s kolegy na kafe zdarma

Využijte řadu akcí „na triko“. Kafe nebo zmrzlina s kolegy po práci? Ideální! Aktuální informace o Akcích na triko najdete na podstránce svého soutěžního města.

 

7. Vyhrajte ceny

V Praze uspořádáme večírek s vyhlášením vítězů a předáním cen – nejlepší z vás si odnesou kola, koloběžky nebo vstupenky na kulturní a sportovní akce a možná i něco cennějšího – nové přátele. Vyhlašovat budeme i Cykloškolu roku a Kreativní soutěž To byla jízda.

 

Účastnický poplatek

Poplatek za účast v Do školy na kole je 190 Kč a zahrnuje:

  • barevné triko z kvalitní biobavlny a ekopotiskem v hodnotě 300 Kč
  • možnost výhry hodnotných cen (kolo, koloběžka, atd…)
  • slevy, výhody a společenské akce pro účastníky (podívejte se do podstránek jednotlivých měst, jaké akce se nabízí u vás)

Projekt Do školy na kole byl podpořen Ministerstvem životního prostředí. Projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

Logo MŽP

Výzvu pořádá
auto*mat
Generální partner
GLS
Národní partneři
Mediální partneři
Pod záštitou