Co je Do školy na kole?

Letos se koná pilotní ročník přidružené soutěže pro studenty Do školy na kole.

Do školy na kole je celostátní soutěží pro studenty, jejíž pilotní ročník se uskuteční v květnu 2018. Registrace začínají 1. března a stojí 150 Kč za osobu. V letošním roce je možné se účastnit pouze z předem zapojených škol.

Cílem Do školy na kole je motivovat co nejvíce mladých lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Když lidé přestanou denně jezdit autem, zlepší tak nejen svou kondici, náladu a možná i vztahy se spolužáky, ale přispějí i k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu.

Do školy na kole je týmová soutěž pro všechny, kdo sestaví tým o minimálně dvou až maximálně pěti členech, a pravidelně se spolu s kamarády a nebo spolužáky dopravují během května do školy na kole, skateboardu, longboardu, bruslích, vozíčku nebo po svých během či chůzí. Soutěžit je možné i jako jednotlivec.

V rámci soutěže se účastníci mohou zapojit hned do několika soutěžních kategorií, jako je například pravidelnost, výkonnost, Cykloškola roku 2018, RunCzech Běhej do školy a kreativní kategorie To byla jízda 2018.

Aby ti neunikla žádná novinka, sleduj aktuality zde na webu, náš Facebook a nebo Instagram.

 

Proč se zapojit?

  • Ušetříš peníze a zkrásníš – pokud máš ve zvyku jezdit do školy autem, máš jedinečnou možnost ušetřit peníze, které jsou během studentského života lehce nedostatkové. V neposlední řadě si vytvaruješ postavu zdarma a díky jízdě na kole ji ukážeš světu.
  • Získáš nové parťáky nebo utužíš stávající přátelství – vytržení ze stereotypu, podpora týmového ducha, lepší vztahy a komunikace v týmu, noví přátelé, zábava, hravost.
  • Ve zdravém těle, zdravý duch – lidé, kteří se pravidelně pohybují, jsou celkově v lepší kondici, a dokonce jim to i rychleji a lépe myslí! Ideální pro zkouškové období.
  • Změň své město – budeš součástí změny svého města a budeš aktivně šetřit životní prostředí. To ocení rodiče, učitelé, stávající i potenciální partneři a jednou i tvoje děti. Když bude více lidí jezdit do školy na kole čímkoli jiným než autem, bude se nám tu všem lépe dýchat.
  • Pomůžeš proslavit svou školu – staň se pýchou své školy. I ona bude díky tobě víc vidět.
Generální partneři
Národní partneři
Za finanční podpory a pod záštitou
Mediální partneři