Znojmo

Zdravé město Znojmo se již popáté zapojí do kampaně „Do práce na kole“, jejímž cílem je ulevit životnímu prostředí a vnést více pohybu do běžného pracovního dne.

Co je ve Znojmě pro cyklisty nového? Od léta 2018 mají možnost místní i návštěvníci Znojma zapůjčit si městská kola přímo v historickém centru, a to u radniční věže. Kola jsou pojmenovaná po osobnostech Znojma. Růžena, Kateřina, Prokop a Klement jsou ideálním dopravním prostředkem pro popojíždění mezi jednotlivými památkami.

Do práce na kole s Nejdelší snídaní a dobrou kávou
Oficiální zahájení soutěže Do práce na kole proběhne ve Znojmě ve středu 1. května 2019 společnou Jarní vyjížďkou se sportovním klubem Winners Nový Šaldorf. Sraz bude v 8:00 na Horním náměstí a trasa povede ze Znojma přes havranické vřesoviště s cílem na hraničním přechodu v Hnanicích. Tam bude na cyklisty čekat příjemná snídaňová tečka v rámci akce, kterou město a destinační společnost ZnojmoRegion pořádají u příležitosti 15. výročí od vstupu České republiky do Evropské unie.

Dále se účastníci mohou těšit na Kávu na triko. Slevu 15 % na kávu či zákusek dostanou v kavárně Balance coffee & wine, a to ve dnech 22. a 29. května, a na nápoje s 20% slevou v době konání soutěže zve Kofi Kofi. Slevu může uplatnit každý, kdo dorazí s tričkem, které soutěžící obdrží u registrace.

Vyhodnocení soutěže proběhne na začátku června a ceny budou předány v úterý 4. června na závěrečném večírku s programem. Výherci se mohou těšit na hodnotné ceny od partnerů akce, kterými jsou Znojemská Beseda, Znovín Znojmo nebo Excalibur City.

Do loňského ročníku soutěže se ve Znojmě zapojilo celkem 67 účastníků. „Věříme, že se nás letos do kampaně zapojí více a podpoříme tak zdravý způsob cesty do práce,“ dodává místostarosta Jakub Malačka.

Více informací se dozvíte na webu www.znojmo-zdravemesto.cz nebo na facebookové stránce města Znojma.

Město Znojmo spustilo anketu, která poslouží jako jeden z podkladů pro analýzu současného stavu cyklistické dopravy ve Znojmě. Jedná se o jeden z prvních kroků, který povede k vytvoření strategického dokumentu zaměřeného na plánování jejího rozvoje. Vyplnit anketu lze osobně i online, a to do 2. května 2019.

Anketu v tištěné podobě naleznou občané na podatelnách městského úřadu (Obroková 12, nám. Armády 8, Pražská 59). Vyplněné dotazníky lze odevzdat na podatelnách úřadu.

Elektronicky lze anketu vyplnit přes online formulář zde: http://bit.ly/CykloZnojmo2019.

Events

Prices

The challenge is organized
auto*mat
General partner
GLS
National partners
Local partners
Media partners
Under the auspices