Hradec Králové

Hradec Králové

Květnová výzva 2020!
Děkujeme všem, kdo se dopravujete vlastní silou ať už do školy nebo do práce. A je skvělé, že si najdete čas na to, abyste o tom dali vědět. Neboť i dnes se na odpovědných pozicích najdou lidé, kteří tuto skutečnost bagatelizují a stále upřednostňují individuální automobilovou dopravu právě na úkor udržitelné dopravy.

Hradec Králove se v Cyklobarometru každoročně propadá http://www.cyklobarometr.cz/Vysledky-2019.aspx , v roce 2019 dokonce až pod Pardubice ;)

Nicméně kde jsme zabodovali, to byla podzimní výzva 2019. Tam je 4. místo opravdu důvodem k radosti, protože v počtu účastníků DPNK v přepočtu na počet obyvatel jsme snad úplně nejlepší v ČR! https://www.dopracenakole.cz/22649/vysledky-zarijove-vyzvy-2019

Zatímco v jarní výzvě 2019 vyhrála Cyklozaměstnavatele roku Střední škola služeb, obchodu a gastronomie, Hradec Králové , tak v podzimní výzvě zazářili jednotlivci z Technistone a Kingspanu. Iva i Kuba mají jedno společné. Jejich cesty do práce jsou v top 10 nejproblémovějších místech v HK, viz:
https://hradec.cyklistesobe.cz/issues#popular-pane

Absolvovat denně Bratří Štefanů nebo Pouchovskou na kole chce opravdu hodně odvahy. Podpořme nemotorovou infrastrukturu svými hlasy nejen v těchto místech.

A hlavně, kdo se nemotorově dopravujeme celoročně, příhlašme se do květnové výzvy 2020!
https://dpnk.dopracenakole.cz/registrace_pristup/

Má to smysl ...
Přece jen menší satisfakce od MMHK nejen za naše snažení je osvěta s krátkodobými dopravními opatřeními při ETM
https://www.hradeckralove.org/evropsky-tyden-mobility-2019-v-hradci-kralove/d-70009
a legalizace cyklistů v protisměru zde:
https://www.cyklistesobe.cz/issues/1562-podchod-hradubicka-u-okruhu

Pro nejčerstvější novinky z kampaně se můžete přidat na facebookové stránky: https://www.facebook.com/groups/472306116498042/
Těšíme se na Vaši účast!

The challenge is organized
auto*mat
General partner
GLS
National partners
Local partners
Media partners