Hranice - Do práce na kole
Hranice

Milí účastníci kampaně Do práce na kole 2022,
děkujeme Vám, že jste se zapojili do letošního ročníku a šli jste do toho s námi.
V úterý 28. 6. 2022 v 17:00 hod. ve dvoraně zámku v Hranicích (nebude-li průchozí u koncertního sálu ZUŠ naproti zámku) budou vyhlášeny výsledky letošního ročníku.
Máme pro Vás připraveny pěkné ceny od města Hranice, partnerů Cement Hranice, 2K sport Odry a Cykloservis Hranice. Hlavní cenou je letos koloběžka. Závěrečná akce se bude konat v rámci Dne s MAPem (akce MAS Hranicko), který probíhá v těchto prostorách již od 12:00 hod. a bude ukončený právě našim vyhlášením.
Těšíme se na Vás!
Za koordinátora kampaně Olga Vilímková, mobil: 603827062

Těšíme se na Vás i v letošním roce!

Město Hranice již tradičně podporuje cyklistiku jako zdravý a šetrný způsob dopravy, a tato akce zapadá do aktuálně řešené otázky mobility, která je součástí tvorby strategického dokumentu „Chytré Hranice bez hranic“ v rámci projektu Koncepční rozvoj města Hranice – Smart City. Hranice a celý region je protkaný hustou sítí cyklistických tras, prochází tudy první cyklodálnice v ČR – 160 km dlouhá Cyklostezka Bečva. Rok 2022 je pro kampaň Do práce na kole již 12. rokem a pro Hranice osmým, kdy se do akce město zapojí.

Je vítán každý, komu není životní prostředí ve městě lhostejné a kdo se chce aktivně zapojit do realizace myšlenky „Města, kde se dobře žije“. Cílem kampaně je „soutěžní“ formou přivést obyvatele Hranic i dojíždějící zaměstnance k využívání šetrných způsobů dopravy, ulevit životnímu prostředí a také vnést více radosti a pohybu do běžného pracovního dne.

I letos jsou přizpůsobena pravidla tak, aby se v květnu mohl zapojit opravdu každý. Pro ty, kdo nadále cestují na svá pracoviště, je určitě nejzdravější a nejbezpečnější variantou dopravovat se pěšky či na kole (i elektrokole), na koloběžce. V případě práce z domova (home office) lze místo cesty do/z práce zapsat také zdravotní procházku/vyjížďku či jinou bezmotorovou cestu. Jednotlivé způsoby dopravy lze během soutěže libovolně střídat. Udržitelně, zdravě, aktivně a radostně - to je to, o co tu jde!

Kontaktní osoba:
Olga Vilímková, telefon 773 100 050, e-mail: ovilimkova@seznam.cz