Liberec a Jablonec nad Nisou

Liberec a Jablonec nad Nisou

Již jedenáctým rokem organizuje kampaň „Do práce na kole 2021“ v Liberci a Jablonci spolek Cyklisté Liberecka.

● Ke kampani jsme se připojili, protože již od roku 2000 usilujeme o zlepšení podmínek pro cyklistickou dopravu a cykloturistiku na Liberecku. Vaše účast v soutěži a na cyklojízdách je pro nás důležitým argumentem při jednání s politiky města a kraje, kteří se nám občas snaží tvrdit, že v Liberci nikdo na kole jezdit nebude, protože je to "buď do kopce, nebo prší :) "
● edit: i Vy můžete pomoci v diskusi s politiky, piště jim, diskutujte jak vylepšit infrastrukturu pro bezmotorovou mobilitu.

● Na Liberecku a Jablonecku převzali nad akcí záštitu hejtman Libereckého kraje Martin Půta a primátor Jaroslav Zámečník

● Kampaň „Do práce na kole 2021“ u nás vypukne v květnu, ale přihlašovat se můžete již nyní od počátku února. Letos jsou registrace o měsíc delší než obvykle, příležitost namotivovat ještě víc účastníků pro řádné oživění čisté městské mobility. V únoru získáte registraci nejlevněji, za cenu cca jedné návštěvy hospody.

● Na čtvrteční vyhodnocení a vyhlášení vítězů můžete přijet s námi na kolech či koloběžkách.

● Slavnostní vyhodnocení, vyhlášení vítězů a předání cen proběhne ve čtvrtek 10. 6. 2021 v prostorách parku Nové Vratislavice, "Na Rudě".
U Sila
463 11 Liberec
https://mapy.cz/s/matasomeno
50.7547789N, 15.0773636E

--------------------------------------------------

Chtěli bychom, aby si lidé uvědomovali, že kolo není jen volnočasová sportovní aktivita, ale i dopravní prostředek, kterým se lze každodenně dostávat do zaměstnání, škol a k jiným veřejným službám. Spolu s tím je nutná i tvorba pro cyklisty příjemného městského prostředí, infrastruktury, zajištění jejich bezpečnosti a plynulosti jízdy. Proto nasloucháme cyklistům, řidičům, chodcům, jednáme s úřady, účastníme se kulatých stolů a snažíme se být u toho, když se o něčem rozhoduje nebo diskutuje. Už osmnáctým rokem (Jistě, už jsme dospělí :) ) pořádáme minimálně jednu cyklojízdu Libercem na kole, při níž upozorňujeme na problematická místa ve městě, ať nově vzniklá nebo stále nevyhovující. Umíme i ocenit a pochválit co se podařilo zlepšit :).

Více o činnosti spolku Cyklisté Liberecka, pozvánky na akce, projekty, galerie: http://www.cykliste.cz/
Facebookový profil: https://bit.ly/2IRUiQC
DPNK2021 https://www.facebook.com/groups/DPNKLBCaJBC/
Předseda: jiri.rutkovsky@seznam.cz nebo mobil: 734 765 842

**edit, výhry jsou průběžně aktualizovány, stejně tak jako akce. Stay tuned!

The challenge is organized
auto*mat
General partner
Komerční banka Bikero GLS
National partners
Local partners
Media partners