Nový Jičín

Město Nový Jičín se k celorepublikové kampani připojí již pošesté! Kampaň Do práce na kole (DPNK) každoročně směřuje k ozdravení měst a motivuje k bezmotorovému pohybu. Jubilejní desátý ročník akce však projde pod vlivem aktuálních událostí radikální změnou. Letos se kampaň výrazně odchýlí od původní myšlenky, ale zároveň se maximálně přizpůsobí těm, kteří budou i v květnu na home office, v karanténě či pečovat o děti. Tito lidé si budou moci zapisovat zdravotní vycházky nebo cvičení doma. Samozřejmě i nadále budou fungovat klasické principy kampaně jako možnost chodit, běhat či jezdit na kole do/z práce a zapisovat si tyto aktivity. Nicméně DPNK se letos posouvá spíše k udržování dobré kondice a k boji proti "blbé náladě".

Nová pravidla v letošní kampani jsou tyto:
1. V rámci výzvy lze zapisovat jakoukoliv cestu (letos nejen do práce či z práce), kterou si účastník uskuteční pomocí bezmotorového dopravního prostředku, případně pěšky či během.
2. Minimální délka trasy se letos nestanovuje.
3. V případě práce z domova lze místo cesty do/z práce zapsat i zdravotní procházku/vyjížďku či jinou bezmotorovou cestu. Pokud půjdete za den na dvě zdravotní vycházky, zapište si je jako cestu tam a zpět. Pokud jen na jednu, rozdělte tuto trasu na dvě cesty a zapište si je jako tam a zpět.
4. V rámci výzvy si lze zapisovat i jakoukoliv sportovní domácí aktivitu (např. jízda na rotopedu, posilování, jóga, atd.). Tato varianta umožňuje účast i lidem pracujícím v rámci home office či v jiném obdobném režimu.
5. Jednotlivé aktivity lze během výzvy libovolně střídat. Zvolenou aktivitu si účastník také pravidelně zaznamená na webovém profilu či v mobilní aplikaci.

I letos na Vás čekají zajímavé ceny a účastníci kampaně se mohou jako už tradičně zapojit do "Akcí na triko" a dopřát si něco dobrého. Nezapomeňte, že při těchto akcí je nutné mít na sobě tričko nebo nákrčník kampaně !

Závěrečné vyhodnocení letošní kampaně proběhne v sobotu 27. června v 10 hodin na Masarykově náměstí v rámci akce Streetball.

Pro komunikaci s námi využijte Facebook DPNK:
https://www.facebook.com/groups/DPNKNovyJicin/

The challenge is organized
auto*mat
General partner
GLS
National partners
Local partners
Media partners