Říčany

Jubilejní 10. ročník výzvy Do práce na kole se uskuteční v tradičním květnovém termínu i přes komplikaci jménem COVID.

Pravidla se upravila tak, aby se do akce mohli zapojit i účastníci, kteří denně do práce necestují. Zapisovat tak půjdou například i vyjížďky, procházky, bezmotorové cesty na nákup nebo domácí cvičení. Cílem Do práce na kole je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo, koloběžku nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Letošní výzvou bude také pomocí pravidelného pohybu (při cestách do práce, na nákup nebo při cvičení doma) udržet si fyzickou i psychickou pohodu v časech karantény. Akce Do práce na kole se tak stává největším národním teambuildingem zaměřeným proti „blbé náladě“.

Do práce na kole je týmová výzva pro všechny, kdo sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech, a pravidelně si spolu s kolegy zapisují do systému své bezmotorové cesty, případně další aktivity.

V rámci výzvy se účastníci mohou zapojit hned do několika kategorií. Tou hlavní bude už tradičně pravidelnost. Zaměstnavatelé mohou bojovat o titul Cyklozaměstnavatel roku, města zase o Cykloměsto roku.

Pro letošní rok žezlo organizace přebíráme od Davida Michaličky my, Markéta Hubínková a Zdeněk Vávra.

Stejně jako minulý rok se můžete těšit na spousty akcí "na triko" během května, ale nyní v tuto chvíli nedokážeme říci, co se bude realizovat a co ne....prostě všichni si držme palce! Závěrečný večírek je také ve hvězdách...ale nevadí. Ceny budou a buď večírek dáme později nebo vylosujeme výherce v užším kruhu organizátorů a ceny předáme.

Pokud ještě váháte, tak tady jsou moje důvody, proč ano:
1. je to zábava a taková ranní a odpolední projížďka či procházka skvěle začne den!
2. během cest potkáte spousty lidí, se kterými se pozdravíte, popovídáte...prostě je to i společenská záležitost (samozřejmě v
rouškách)
3. dělám něco pro své zdraví. Ne nadarmo se říká "ve zdravém těle, zdravý duch"
4. dobrý pocit aspoň z minimálního snížení emisí - nejdůležitější je začít u sebe!
5. s kolegy v práci se hecujeme, podporujeme, jdeme spolu na kafe či pivo a upevňuje to kolektiv
6. ačkoliv se to nezdá, tak na kole jsem rychlejší než autem (kdo zná Říčany, tak mi jistě dá za pravdu)

jaké jsou vaše důvody?

V květnu se bude dokončovat, kolaudovat a otevírat nová cyklostezka "Z Prahy do Mnichovic", takže další příležitost (pánové prominou) obléct jarní šatičky, baleríny, kabelku, helmu a vyrazit práce DO PRÁCE NA KOLE.

A co víc? Víc už nic. Jen dobrý pocit ze sebe sama.

Těšíme se na vás! Markéta a Zdeněk

Sledovat a přidávat příspěvky můžete na FB https://www.facebook.com/groups/DPNKRicany/

The challenge is organized
auto*mat
General partner
GLS
National partners
Media partners