Pojďte s námi zkusit na jeden měsíc změnit své dopravní návyky! A je jedno, zda chodíte pěšky nebo dojíždíte do práce nebo školy na kole či koloběžce. Do práce na kole je celostátní výzva, do které se může zapojit každý.

V průběhu výzvy si zapisujete své cesty do registračního systému a každý den máte možnost porovnat se s ostatními účastníky z celé ČR.

Cílem není podávat co nejvyšší sportovní výkony, ale udržet se aktivní v květnu i v průběhu celého roku. Už teď se můžete registrovat. Čím dřív to uděláte, tím míň zaplatíte. A tím dříve obdržíte svůj startovní balíček.

 

Desítky tisíc lidí se již zapojily.

Váháte, proč byste se měli zapojit také?

1
Zlepšíte své zdraví

I jeden měsíc pravidelného pohybu navíc může významně přispět ke zlepšení kondice i vaší nálady a utvořit zdravý návyk pro měsíce příští.

2
Zpestříte si pracovní rutinu

Jednou z významných motivací našich účastníků je stmelení týmu na pracovišti. Vyzvěte své kolegy a porovnejte síly.

3
Poznáte nové lidi i kolegy

Součástí květnové výzvy jsou i společné akce, při kterých se můžete zapojit do komunity lidí, jimž není dění okolo nich lhostejné.

4
Přispějete k vývoji udržitelného města

Účastník výzvy může díky svým nahraným trasám z aplikací přispívat k rozvoji města a pohybu po něm, což má vliv na rozvoj bezpečné a komfortní (cyklo)dopravy.

5
Vyhrajete ceny a oživíte šatník

Na konci výzvy probíhá slosování o hodnotné výhry od našich partnerů. V v ceně startovného je navíc originální tričko z biobavlny s motivem od významných výtvarníků (v roce 2021 vytvořila vizuál ilustrátorka Toy_Box).

Jak květnová výzva probíhá?

Zaregistrujete se

Vytvořte se svými kolegy tým o 2 až 5 lidech (případně se zapište jako jednotlivec). Registrace do hlavní květnové výzvy probíhá od začátku února, ale již nyní si můžete koupit poukaz na startovné za bezkonkurenčně nejnižší cenu. Při registraci pak jen místo platby zadáte kód z poukazu.

Zapisujete si své cesty

Chodíte, běháte, jezdíte na kole či koloběžce a své cesty si v průběhu výzvy nahráváte do systému pomocí aplikace, případně ručně zapisujete na webu.

Vyhrajete

Porovnáváte se s ostatními, užíváte si společné akce s kolegy a lépe je poznáte, zlepšujete si kondici, hubnete, přispíváte k čistšímu městu a těšíte se na případnou výhru. I když u nás je výhercem každý, protože snaha se počítá! A naši partneři mají často dárky pro všechny.

A co o výzvě říkají účastníci?

„Výborné jen tak dál. Je dobré když se lidi pro něco zmáčknou a ještě udělají něco pro přírodu.”
V. K., Pardubice

„Baví mě ta legrace v týmu, že se motivujeme navzájem jezdit. Taky mi to skvěle rozproudí krev a mám hned lepší náladu, po cestě z práce vypustím práci a doma mám prázdnou hlavu.“
I. K., Brno

„Díky vám nebyl home-office taková nuda, odpoledne jsme jezdili s kolegy na výlety, takže jsme se viděli, jako bychom chodili do práce. Super a díky moc!”
I. M., Praha

The challenge is organized
auto*mat
General partner
GLS
National partners
Media partners