Pojďte s námi zkusit na jeden měsíc změnit své dopravní návyky! Do práce na kole je celostátní výzva, která se koná od 1. do 31. května a která motivuje k cestování na kole, koloběžce, pěšky či poklusem. Pro letošní rok jsme uzpůsobili pravidla, takže je možné započítávat nejen cesty do práce, ale i cesty do přírody, na nákup nebo se psem. Zapojit se může každý! 

Cílem výzvy není podávat sportovní výkony, ale zjistit, že pravidelný aktivní pohyb má nečekaně mnoho výhod. Většinu z vás to tak chytne, že nakonec začne jezdit po celý rok. Už teď se můžete registrovat. Čím dřív to uděláte, tím míň zaplatíte. A také dříve obdržíte svůj startovní balíček včetně originálního trička. Do práce na kole probíhá od 1. do 31. května 2021.

V průběhu výzvy si pak s pomocí aplikace nebo ručně zapisujete své cesty do registračního systému a každý den máte možnost porovnat se s ostatními účastníky z celé ČR.

 

 

Přijmu výzvu Do práce na kole 2021

 

Desítky tisíc lidí se již zapojily.

Váháte, proč byste se měli zapojit také?

1
Zlepšíte své zdraví

I jeden měsíc pravidelného pohybu navíc může významně přispět ke zlepšení kondice i vaší nálady a utvořit zdravý návyk pro měsíce příští.

2
Zpestříte si pracovní rutinu

Jednou z významných motivací našich účastníků je stmelení týmu na pracovišti. Vyzvěte své kolegy a porovnejte síly.

3
Poznáte nové lidi i kolegy

Součástí květnové výzvy jsou i společné akce, při kterých se můžete zapojit do komunity lidí, jimž není dění okolo nich lhostejné.

4
Přispějete k vývoji udržitelného města

Účastník výzvy může díky svým nahraným trasám z aplikací přispívat k rozvoji města a pohybu po něm, což má vliv na rozvoj bezpečné a komfortní (cyklo)dopravy.

5
Vyhrajete ceny a oživíte šatník

Na konci výzvy probíhá slosování o skvělé výhry od našich partnerů. V ceně startovného je navíc originální tričko z biobavlny s motivem od významných výtvarníků (v roce 2021 vytvořila vizuál ilustrátorka Toy_Box).

Jak květnová výzva probíhá?

Zaregistrujete se

Vytvořte se svými kolegy tým o 2 až 5 lidech (případně se zapište jako jednotlivec). Registrace do hlavní květnové výzvy probíhá od začátku února do konce dubna. Čím dříve se zaregistrujete, tím méně zaplatíte.

Zapisujete si své cesty

Chodíte, běháte, jezdíte na kole či koloběžce a své cesty si v průběhu května nahráváte do systému pomocí aplikace, případně ručně zapisujete na webu.

Vyhrajete

Porovnáváte se s ostatními, užíváte si společné akce s kolegy a lépe je poznáte, zlepšujete si kondici, hubnete, přispíváte k čistšímu městu a těšíte se na případnou výhru. I když u nás je výhercem každý, protože snaha se počítá! A naši partneři mají často dárky pro všechny.

A co o výzvě říkají účastníci?

„Výborné jen tak dál. Je dobré když se lidi pro něco zmáčknou a ještě udělají něco pro přírodu.”
V. K., Pardubice

„Baví mě ta legrace v týmu, že se motivujeme navzájem jezdit. Taky mi to skvěle rozproudí krev a mám hned lepší náladu, po cestě z práce vypustím práci a doma mám prázdnou hlavu.“
I. K., Brno

„Díky vám nebyl home-office taková nuda, odpoledne jsme jezdili s kolegy na výlety, takže jsme se viděli, jako bychom chodili do práce. Super a díky moc!”
I. M., Praha

The challenge is organized
auto*mat
General partner
GLS
National partners
Media partners