Pátý ročník Zářijové výzvy Do práce na kole se uskuteční od 13. do 26. září 2021. Výzva je zdarma a je určena pro jednotlivce – „dospěláky“ i studentky a studenty z celé ČR (i ze zahraničí). Jako vždy v září vypisujeme pouze jednu soutěžní kategorii a tou je Pravidelnost jednotlivců. Výzvu každoročně pořádá spolek AutoMat.

Cílem Do práce na kole je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo, koloběžku nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Z důvodu mimořádných covidových opatření zařazujeme i možnost zapsat si domácí cvičení. Zářijová výzva nabízí možnost vyzkoušet si „organizovaně“ bezmotorové cestování do práce i mimo hlavní (květnovou) výzvu. Cílem výzvy je upozornit na možnost celoroční aktivní dopravy po městě i bez organizování výzev.

Jak na to?

1
Zaregistrujte se

Zaregistrujte se a vyplňte si svůj webový profil. Na rozdíl od květnové měsíční výzvy je Zářijová výzva Do práce na kole určena pouze jednotlivcům a je zdarma bez účastnického poplatku. Soutěžit můžete odkudkoliv v ČR.

2
Jezděte a choďte

Dva týdny v září jezděte do práce a z práce na kole, koloběžce, bruslích, vozíčku, longboardu nebo choďte či běhejte. Uvedené způsoby můžete během výzvy libovolně kombinovat. Například v pondělí a středu můžete jet na kole, v úterý jít pěšky, ve čtvrtek běžet a v pátek dorazit do práce na longboardu. Podrobnosti se dozvíte v Pravidlech Zářijové výzvy.

3
Zapisujte si své cesty

Své cesty si zapisujte ve svém profilu nebo přes mobilní aplikaci – automaticky tak soutěžíte v kategorii Pravidelnost týmu.

Trasy zaznamenané přes mobilní aplikace Do práce na kole, STRAVA a Cyclers budou použity jako podklady pro analýzu dopravy ve městech za účelem zlepšení cykloinfrastruktury.

4
Odebírejte newsletter a vyhrajte ceny

Ze všech účastníků výzvy, kteří budou v den vyhodnocení výzvy odběrateli newsletteru Do práce na kole (přihlásit k odběru se lze v průběhu registrace či později v nastavení účtu) a splní procento pravidelnosti nad 66 %, vylosujeme 15 výherců, kteří získají startovné pro celý tým do květnové výzvy Do práce na kole 2022.

The challenge is organized
auto*mat
General partner
Komerční banka Bikero GLS
National partners
Media partners