Výzva v délce jednoho týdne (24.-30. ledna) je zaměřena na jednotlivce, kteří již zvládli jezdit či chodit v květnu i září a koketují s celoročním dopravováním se do práce „na vlastní pohon”. Souzníme se rčením: Neexistuje špatné počasí, jen špatně zvolené oblečení. A pokud povětrnostní podmínky bezpečnou jízdu na kole neumožňují, vždy to jistí chůze.

Svými bezmotorovými cestami můžete proměnit své město i díky využití anonymizovaných dat o trasách. Ve spolupráci s městy můžeme identifikovat trasy, kudy se cyklisté*ky i pěší reálně pohybují, stejně jako místa, kde infrastruktura nevyhovuje účelům bezpečného a  příjemného pohybu ve městě. Účastníci*e výzvy tak svým pohybem mohou přispívat k rozvoji bezpečné a plynulé cyklodopravy i rozvoji měst.

Jak na to?

1
Zaregistrujte se

Zaregistrujte se a vyplňte si svůj webový profil. Na rozdíl od květnové měsíční výzvy je Lednová výzva Do práce na kole určena pouze jednotlivcům a je zdarma bez účastnického poplatku. Soutěžit můžete odkudkoliv v ČR.

2
Jezděte a choďte

Jeden týden v lednu jezděte do práce a z práce na kole, koloběžce, bruslích, vozíčku, longboardu nebo choďte či běhejte. Uvedené způsoby můžete během výzvy libovolně kombinovat. Například v pondělí a středu můžete jet na kole, v úterý jít pěšky, ve čtvrtek běžet a v pátek dorazit do práce na longboardu. Podrobnosti se dozvíte v Pravidlech Lednové výzvy.

3
Zapisujte si své cesty

Své cesty si zapisujte ve svém profilu nebo přes mobilní aplikaci – automaticky tak soutěžíte v kategorii Pravidelnost týmu.

Trasy zaznamenané přes mobilní aplikace Do práce na kole, STRAVA a Cyclers budou použity jako podklady pro analýzu dopravy ve městech za účelem zlepšení cykloinfrastruktury.

4
Odebírejte newsletter a vyhrajte ceny

Ze všech účastníků výzvy, kteří budou v den vyhodnocení výzvy odběrateli newsletteru Do práce na kole (přihlásit k odběru se lze v průběhu registrace či později v nastavení účtu) a splní procento pravidelnosti nad 66 %, vylosujeme 15 výherců, kteří získají startovné pro celý tým do květnové výzvy Do práce na kole 2022 a čepice s logem AutoMat.

Výzvu pořádá
auto*mat
Generální partner
Bikero Komerční banka GLS
Národní partneři
Mediální partneři