Liberec a Jablonec n. N. / Akce / Výhry / Pravidla / Výsledky

Liberec a Jablonec n. N.

Kampaň „Do práce na kole 2017“ v Liberci a Jablonci organizuje popáté spolek Cyklisté Liberecka. Ke kampani jsme se připojili, protože již od roku 2000 usilujeme o zlepšení podmínek pro cyklistickou dopravu a cykloturistiku na Liberecku.

Chtěli bychom, aby si lidé uvědomovali, že kolo není jen volnočasová sportovní aktivita, ale i dopravní prostředek, kterým se lze každodenně dostávat do zaměstnání, škol a k jiným veřejným službám. Spolu s tím je nutná i tvorba pro cyklisty příjemného městského prostředí, zajištění jejich bezpečnosti a plynulosti jízdy. Proto jednáme s úřady, účastníme se kulatých stolů a snažíme se být u toho, když se o něčem rozhoduje. Už patnáctým rokem pořádáme cyklojízdu Libercem na kole, při níž upozorňujeme na problematická místa ve městě.

Kampaň „Do práce na kole 2017“ u nás vypukne Jarní cyklojízdou z Liberce a Jablonce do Vratislavic nad Nisou, která se uskuteční 20. dubna. Slavnostní vyhodnocení, vyhlášení vítězů a předání cen proběhne ve čtvrtek 8. června před Libereckou radnicí. Hlavní cenou soutěže je letos skládací kolo darované firmou elbikes.cz. Dále se můžete těšit na medaile od firmy Preciosa, věci na kolo od cykloobchodu RedEight a Bronec, poukázky na zapůjčení lodí na splutí Jizery, sýry od Italské sýrárny, kávu a suché plody od Pražírny kávy APe Křižany či soudek piva ze Svijan.

Celou kampaň by nebylo možné uskutečnit bez podpory Libereckého kraje a Statutárního města Liberec.

Více o činnosti spolku Cyklisté Liberecka, pozvánky na akce, projekty: http://www.cykliste.cz/ Facebookový profil: Cyklisté Liberecka

Generální partneři
Národní partneři
Lokální partneři
Za finanční podpory a pod záštitou
Mediální partneři