Velká jarní cyklojízda

Praha / Akce
27. 4. 2019, 13:30

Velká jarní cyklojízda

Přijďte oslavit velký cyklistický svátek, tentokrát v sobotu 27. dubna! A to znovu v osvědčeném hvězdicovitém formátu. Pojede se opět z několika směrů a cyklisté se sejdou až v závěru trasy a na večírku v karlínském Přístavu. Tam na vás čeká afterparty s grilovačkou a našim oblíbeným DJ Jakobeenem.

Další informace budeme průběžně zveřejňovat! Pokud nechcete, aby vám něco uniklo, sledujte událost na Facebooku.

Stále hledáme tzv. špuntaře, kteří nám pomohou na trase bezpečně provést peloton křižovatkami. Pro špuntaře máme připravené školení a také malý dárek. Napište na petra.melingerova@auto-mat.cz. Díky!

Orientační rozvrh tras

Jihovýchodní rameno (Háje): Jede se po cyklotrase A22. Háje 13:30, Opatov: 13:35, Chodov 13:45, Vídeňská 14:00, Braník 14:30.

Jihozápadní rameno (Jihozápadní město): Jede se po cyklostezkách a značené cyklotrase A12. 13:30 Jihozápadní město, 13:45 Asuán (hráz), 14:10 Hlubočepy (Hlubočepská – Kosořská), 14:30 Braník.  Ulice Hlubočepská (14:10). Prvních 30 jezdců dostane koláček! S JZ ramenem pojede i DJ.

Severovýchodní rameno (Horní Počernice): Jede se po cyklotrase A26 a A2, převážně mimo provoz. O zvláštní užívání žádáme v úseku v centru Prahy. 14:00 Horní Počernice (Chvalská tvrz), 14:15 Černý Most, 14:20 Rajská Zahrada, 14:30 Starý Hloubětín, 14:45 Vysočany – Rokytka, 15:05 Elsnicovo nám., 15:15 Přístav 18600 Karlín (stezka nad), 15:30 nám. Jana Palacha.

Severozápadní rameno (Řepy): Jede se po cyklotrasách a vedlejšími ulicemi. 14:15 Sídliště Řepy (smyčka tram.), 14:35 Vypich, 14:45 Veleslavín, 15:00 staré Dejvice, 15:15 Písecká brána., 15:30 nám. Jana Palacha.

Společná jízda (nám. Jana Palacha 16:00 – Přístav 18600, 17:30)

Velká jarní cyklojízda

Podrobné trasy všech ramen na mapa.prahounakole.cz.

 

PRAVIDLA PRO ÚČASTNÍKY
🚲 Mějte na kole povinnou výbavu (odrazky, pro návrat večer s sebou mějte světla), dětem dejte přilbu.

🚲 Cyklojízdy se bohužel nelze účastnit na in-line bruslích, skateboardech a longboardech a obecně všech vozítkách která nejsou  považována za jízdní kolo (podmínka policie, jejíž nedodržení ohrožuje další ročníky cyklojízd). Koloběžky s povinnou výbavou a elektrokola, která mohou jezdit po pozemních komunikacích, jsou v pořádku.

🚲 Rodičům s dětmi doporučujeme zařadit se do popředí cyklojízdy, kde peloton jede nejpomaleji a  nejklidněji, a v případě ztráty tempa je zde rezerva pro pomalejší jízdu.

🚲 Nejezdíme po chodníku, nepředjíždíme stojící jízdu.

🚲 Nepředjíždíme čelo cyklojízdy ani se necouráme za jejím koncem.

🚲 Když se před vámi peloton trhá, dojeďte mezeru, jinak hrozí, že ji zaberou auta.

🚲 Nezastavujeme na semaforech, neurčí-li pořadatelé jinak (pozn. netýká se organizovaných ramen příjezdu na jízdu v rozsahu od jihu po Braník a od severu po Výstaviště a Karlín. Zde sledujte pokyny špuntařů a není-li křižovatka zajištěna organizátory, na červenou do ní rozhodně nevjíždějte!).

🚲 Posloucháme pokyny policie a pořadatelů – špuntařů (dobrovolníci v reflexních vestách).

🚲 Chcete-li, můžete špuntařům pomoci a převzít po nich menší křižovatku. Nebo je na velkých křižovatkách posílit.

🚲 Cyklojízdy se nezúčastňujte, jste-li pod vlivem alkoholu. Ten prosím odložte až na afterparty. Neprovokujte prosím stojící řidiče ani policii pitím nealka z alko-obalů. Díky! Přítomná policie může provádět namátkové kontroly na alkohol.

🚲 Chováme se slušně – cyklojízda nejede proti automobilům. Je pozitivní podporou využití kol a snahy o příjemnější město.

🚲 Jsme ohleduplní, vzájemně si pomáháme a aktivně řešíme možné problémy.

Informace pro motoristy – objízdné trasy:

* Mezi cca 16:00 a 16:30 doporučujeme pro vjezd do centra použít pravobřežní komunikaci a Mánesův most.
* Mezi cca 16:15 a 16:45 doporučujeme neprojíždět po Hlávkově mostě severním směrem. Zdržení zde může dosáhnout řádově 20 minut. Objížďka je možná přes Rohanské nábřeží a Libeňský most.
* Mezi cca 16:30 a 17:00 doporučujeme objíždět most Barikádníků severním směrem po Trojském mostě.
* Mezi cca 17:00 a 17:30 doporučujeme objet Rohanské nábřeží směrem do centra, nejlépe přes Vysočanské náměstí a Koněvovou ulicí.

Akce

Výzvu pořádá
auto*mat
Generální partner
GLS
Národní partneři
Mediální partneři
Pod záštitou