Hranice - Do práce na kole
Hranice

12. ročníku soutěže Do práce na kole 2022, do kterého se město Hranice zapojilo již po osmé, se aktivně zúčastnilo celkem 213 soutěžících za Hranice, což ve srovnání s loňským rokem přestavuje nárůst, a to o téměř 100 účastníků.

Jako obvykle byl největší důraz kladen na kategorii Pravidelnost týmů (v jízdě na kole, chůzi i běhu), neboť největším smyslem této akce není ujet co největší počet kilometrů.

V soutěžní kategorii Pravidelnost týmů byli tedy z 47 týmů, které na Hranicku dosáhly více jak 66 % pravidelnosti vylosovány 3 týmy, které se umístili takto: na 1. místě – Donáto, z ČMŽO-elektronika s.r.o., na 2. místě – AZ tým ze ZŠ 1. máje, Hranice a na 3. místě - Logimat, z SSI Schäfer s.r.o..

V Zelených kilometrech 2022 muži se na 1. místě se v mužské kategorii umístil Robert Maňas, Smiths Medical Czech Republic a.s. s 2 002 km, na 2. místě Tomáš Halamíček, SSI Schäfer s.r.o. s 1 734 km a na 3. místě Zdeněk Štohanzl, Smiths Medical Czech Republic a.s. s 1 680 km. V kategorii ženy se na 1. umístila Bohumila Bártová, Smiths Medical Czech Republic a.s. s 1 896,5 km, na 2. místě Lenka Kopřivová, ZŠ a MŠ Drahotuše s 1 177 km a na 3. místě Andrea Weiszmannová, Smiths Medical Czech Republic a.s. s 1 165,5 km.

Dále byla vyhlašována kategorie Zelené kilometry po svých 2021, kterou vyhrála v kategorii ženy Jitka Kopřivová, SSI Schäfer s.r.o. s výkonem 400,6 km, na 2. místě se umístila Jana Březinová ze ZŠ 1. máje, Hranice s 380,8 km a na 3. místě Eva Horsinková, Cement Hranice, akciová společnost s 306,3 km. V kategorii muži zvítězil Roman Březina, SSI Schäfer s.r.o. s výkonem 620,4 km a stal se tak těsným vítězem této soutěže, na 2. místě se umístil Tomáš Horák, SSI Schäfer s.r.o. s 295,8 km a na 3. místě Robert Maňas, Smiths Medical Czech Republic a.s. se 189 km.

V letošním roce byly opět předávány ceny na veřejné akci v úterý 28. 6. 2021 v koncertním sálu Zámecká ulice 118, Hranice v rámci akce Den s MAPem organizovanou MAS Hranicko. Také v letošním ročníku věnovalo Město Hranice, jako místní koordinátor, do soutěže pěknou cenu v podobě koloběžky, náhodně vylosovaným soutěžícím Do práce na kole 2022 Hranice se stal Jiří Andrýsek z Cement Hranice, akciová společnost, který na koloběžce odjede z TIC Hranice, kde na něj výhra čeká.

Cyklozaměstnavatelem roku 2022 se v Hranicích stala firma ČMŽO-elektronika s.r.o.

Všem účastníkům gratulujeme a děkujeme Děkujeme, že jste se zapojili a udělali něco pro své fyzické i psychické zdraví, ale i pro zdraví našich měst a obcí i planety.

Hranice 2022 v číslech:
Celková vzdálenost ujetá a nachozená (km) - 71 670.8
Počet cest - 8 333
Ušetřené emise CO2 (g) – 9 245 534.7

Milí účastníci kampaně Do práce na kole 2022,
děkujeme Vám, že jste se zapojili do letošního ročníku a šli jste do toho s námi.
V úterý 28. 6. 2022 v 17:00 hod. ve dvoraně zámku v Hranicích (nebude-li průchozí u koncertního sálu ZUŠ naproti zámku) budou vyhlášeny výsledky letošního ročníku.
Máme pro Vás připraveny pěkné ceny od města Hranice, partnerů Cement Hranice, 2K sport Odry a Cykloservis Hranice. Hlavní cenou je letos koloběžka. Závěrečná akce se bude konat v rámci Dne s MAPem (akce MAS Hranicko), který probíhá v těchto prostorách již od 12:00 hod. a bude ukončený právě našim vyhlášením.
Těšíme se na Vás!
Za koordinátora kampaně Olga Vilímková, mobil: 603827062

Těšíme se na Vás i v letošním roce!

Město Hranice již tradičně podporuje cyklistiku jako zdravý a šetrný způsob dopravy, a tato akce zapadá do aktuálně řešené otázky mobility, která je součástí tvorby strategického dokumentu „Chytré Hranice bez hranic“ v rámci projektu Koncepční rozvoj města Hranice – Smart City. Hranice a celý region je protkaný hustou sítí cyklistických tras, prochází tudy první cyklodálnice v ČR – 160 km dlouhá Cyklostezka Bečva. Rok 2022 je pro kampaň Do práce na kole již 12. rokem a pro Hranice osmým, kdy se do akce město zapojí.

Je vítán každý, komu není životní prostředí ve městě lhostejné a kdo se chce aktivně zapojit do realizace myšlenky „Města, kde se dobře žije“. Cílem kampaně je „soutěžní“ formou přivést obyvatele Hranic i dojíždějící zaměstnance k využívání šetrných způsobů dopravy, ulevit životnímu prostředí a také vnést více radosti a pohybu do běžného pracovního dne.

I letos jsou přizpůsobena pravidla tak, aby se v květnu mohl zapojit opravdu každý. Pro ty, kdo nadále cestují na svá pracoviště, je určitě nejzdravější a nejbezpečnější variantou dopravovat se pěšky či na kole (i elektrokole), na koloběžce. V případě práce z domova (home office) lze místo cesty do/z práce zapsat také zdravotní procházku/vyjížďku či jinou bezmotorovou cestu. Jednotlivé způsoby dopravy lze během soutěže libovolně střídat. Udržitelně, zdravě, aktivně a radostně - to je to, o co tu jde!