Krnov

Celý květen do práce na kole, koloběžce či pěšky. To je výzva s názvem „Do práce na kole“, kterou už desátým rokem přijímají tisíce účastníků z celé republiky. K pořadatelským městům se letos připojí také město Krnov.

Cílem výzvy je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy. Když lidé přestanou denně jezdit autem, zlepší tak nejen svou kondici, zdraví, náladu a možná i vztahy s kolegy, ale také přispějí k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu.

Pro účastníky budou na květen připravené různé akce nebo slevy u partnerů výzvy (Kavárna Mane, 1. Jinačí, CafeBar Malé Café, Vital bistro & cafe) a závěrečné vyhlášení s předáním cen. Soutěžící také v rámci startovného získá tričko z biobavlny s originálním potiskem. Letošní výzva má současně i dobročinný aspekt, kdy každý účastník svým výkonem podpoří některý z charitativních projektů.

Registrace se otevírá 1. března. Samotná výzva a zapisování cest do systému, ručně nebo pomocí aplikace, pak startuje 1. května. Více informací o akci v Krnově najdete na www.dopracenakole.cz/mesto/krnov nebo na facebookové skupině pro město Krnov www.facebook.com/groups/DPNKKrnov/?source_id=192011067504855.

Výzvu pořádá
auto*mat
Generální partner
GLS
Národní partneři
Lokální partneři
Mediální partneři