Liberec a Jablonec nad Nisou

Liberec a Jablonec nad Nisou

Jubilejní, desátou kampaň „Do práce na kole 2020“ v Liberci a Jablonci organizuje opět spolek Cyklisté Liberecka.

● Ke kampani jsme se připojili, protože již od roku 2000 usilujeme o zlepšení podmínek pro cyklistickou dopravu a cykloturistiku na Liberecku. Vaše účast v soutěži a na cyklojízdách je pro nás důležitým argumentem při jednání s politiky města a kraje, kteří se nám občas snaží tvrdit, že v Liberci nikdo na kole jezdit nebude, protože je to "buď do kopce, nebo prší :) "

● Na Liberecku a Jablonecku převzali nad akcí záštitu hejtman Libereckého kraje Martin Půta a primátor Jaroslav Zámečník

● Kampaň „Do práce na kole 2020“ u nás vypukne v květnu, ale přihlašovat se můžete již nyní. V březnu je tradičně registrace nejlevnější.

● Na čtvrteční vyhodnocení a vyhlášení vítězů můžete přijet s námi na kolech. Sraz u radnice na Benešově náměstí v 16:00, cesta cca 30 minut, přislíbena předběžně účast primátora.
● Slavnostní vyhodnocení, vyhlášení vítězů a předání cen proběhne ve čtvrtek 11. června v prostorách parku Nové Vratislavice, "Na Rudě".
U Sila
463 11 Liberec
https://mapy.cz/s/matasomeno
50.7547789N, 15.0773636E

--------------------------------------------------

Chtěli bychom, aby si lidé uvědomovali, že kolo není jen volnočasová sportovní aktivita, ale i dopravní prostředek, kterým se lze každodenně dostávat do zaměstnání, škol a k jiným veřejným službám. Spolu s tím je nutná i tvorba pro cyklisty příjemného městského prostředí, infrastruktury, zajištění jejich bezpečnosti a plynulosti jízdy. Proto nasloucháme cyklistům, řidičům, chodcům, jednáme s úřady, účastníme se kulatých stolů a snažíme se být u toho, když se o něčem rozhoduje nebo diskutuje. Už sedmnáctým rokem (Jistě, už příští rok budeme dospělí :) ) pořádáme minimálně jednu cyklojízdu Libercem na kole, při níž upozorňujeme na problematická místa ve městě, ať nově vzniklá nebo stále nevyhovující. Umíme i ocenit a pochválit co se podařilo :).

Více o činnosti spolku Cyklisté Liberecka, pozvánky na akce, projekty, galerie: http://www.cykliste.cz/
Facebookový profil: https://bit.ly/2IRUiQC
DPNK2020 https://www.facebook.com/groups/DPNKLBCaJBC/
Předseda: jiri.rutkovsky@seznam.cz nebo mobil: 734 765 842

Výzvu pořádá
auto*mat
Generální partner
GLS
Národní partneři
Lokální partneři