I v roce 2021 se Mladá Boleslav přidá k výzvě Do práce na kole!

Rok 2020 byl pro nás premiérový a hned ovlivněný koronavirem. Spokojení účastníci potvrdili, že to má smysl. Ověřili jsme si, že Do práce na kole je i v době kovidové perfektní motivace k pohybu a také jeden z mála legálních teambuildingů. Letos už nás situace nezaskočí!

O co ve výzvě jde? Účastníci vytvoří malé týmy o 2-5 členech a v průběhu května jezdí do práce na kole (ale i pěšky nebo jinak aktivně). Za startovné ve výši jedné návštěvy hospody dostanete designové tričko, které pak také slouží jako poznávací znak na různé akce či slevy. Přes web či aplikaci si zaznamenáte své cesty. Soutěží se zejména v pravidelnosti, doplňkově i ve výkonnosti. Vítězným týmům předáme na závěrečném vyhlášení ceny.

Že nevíte, jak to bude vypadat příští týden natož za dva měsíce a jestli ještě třeba nebudete většinu času na home office? Pravidla jsou upravena tak, aby se do akce mohli zapojit i účastníci, kteří denně do práce cestovat nebudou. V průběhu celého května tak půjdou zapisovat například i vyjížďky, procházky nebo bezmotorové cesty na nákupy.

Akce na triko a ceny jsou letos opravdu lákavé. Snad nám situace dovolí vychutnat si je v co největší míře.

Chtěli byste vyrazit na kole a nemáte vlastní? Nevadí. V Mladé Boleslavi fungují sdílená kola nextbike, kde máte prvních 15 minut zdarma po celý rok a pro účastníky výzvy Do práce na kole je to během května dokonce 30 minut.

Hlavní cíl Do práce na kole zůstává: motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo, koloběžku nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze.

Detaily k přihlášení, startovnému, soutěžím a zapisování cest najdete v sekci "O výzvě".
Pokud na kole nejezdíte pravidelně, tak vám s nalezením vhodné cesty může pomoci mapa MBike: https://bit.ly/2Vl2fSW
Sledujte aktuality v naší FB skupině: https://www.facebook.com/groups/DPNKMladaBoleslav

Pořádá: spolek Kolem na kole
Kontakt: Jan Bořkovec, jan.borkovec@centrum

Výzvu pořádá
auto*mat
Generální partner
Komerční banka Bikero GLS
Národní partneři
Lokální partneři
Mediální partneři