Světová cyklojízda v Praze 2021

Praha / Akce
3. 6. 2021, 18:00

Světová cyklojízda v Praze 2021

Na 3. červen připadá Světový den jízdního kola. V Praze ho letos oslavíme Světovou cyklojízdou za osobní účasti 9 ambasád a hlavně vás. Cyklojízdě bude během dne předcházet odborný seminář Cyklodoprava v době post-covidové s účastí mezinárodních hostů.

Start cyklojízdy bude v 18:00 v Centrálním parku na Pankráci, odkud se vydáme směrem do centra. Konkrétní podobu trasy zveřejníme, až nám bude úřady schválena.

Odborný seminář představí (mimo jiné) trendy v rozvoji městské dopravy v době pandemie a po ní v českých a evropských městech, využití dat ze sčítačů a městských auditů pro rozvoj cyklodopravy v ČR i v zahraničí a nebo například rozvoj e-cargo logistiky a rozvážky cargo-koly a možnosti jejich dalšího rozvoje.

Seminář bude probíhat od 9:30 do 15:00 fyzicky v CAMP Praha i online. Účast na semináři je bezplatná s povinnou registrací. Seminář pořádá Nadace Partnerství ve spolupráci s Hl. m. Prahou a spolkem AutoMat. Veškeré podrobnosti a předběžný program semináře naleznete na webu Nadace Partnerství.

Světová cyklojízda a seminář Cyklodoprava v době post-covidové se konají pod záštitou Informačního centra OSN v Praze a náměstka primátora hl. m. Prahy Adama Scheinherra.

Podrobnosti a aktuální informace najdete na auto-mat.cz/cyklojizda.

Výzvu pořádá
auto*mat
Generální partner
GLS
Národní partneři
Mediální partneři