Říčany

11. ročník výzvy Do práce na kole se uskuteční v tradičním květnovém termínu i přes komplikaci jménem COVID.

Pojďte s námi zkusit na jeden měsíc změnit své dopravní návyky! Do práce na kole je celostátní výzva, která se koná od 1. do 31. května a která motivuje k cestování na kole, koloběžce, pěšky či poklusem. Pro letošní rok se opět uzpůsobila pravidla, takže je možné započítávat nejen cesty do práce, ale i cesty do přírody, na nákup nebo se psem. Zapojit se může každý!
Pravidla se upravila tak, aby se do akce mohli zapojit i účastníci, kteří denně do práce necestují. Zapisovat tak půjdou například i vyjížďky, procházky, bezmotorové cesty na nákup nebo domácí cvičení. Cílem Do práce na kole je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo, koloběžku nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Letošní výzvou bude také pomocí pravidelného pohybu (při cestách do práce, na nákup nebo při cvičení doma) udržet si fyzickou i psychickou pohodu v časech karantény. Akce Do práce na kole se tak stává největším národním teambuildingem zaměřeným proti „blbé náladě“.

Do práce na kole je týmová výzva pro všechny, kdo sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech, a pravidelně si spolu s kolegy zapisují do systému své bezmotorové cesty, případně další aktivity.

V rámci výzvy se účastníci mohou zapojit hned do několika kategorií. Tou hlavní bude už tradičně pravidelnost. Zaměstnavatelé mohou bojovat o titul Cyklozaměstnavatel roku, města zase o Cykloměsto roku.

Stejně jako minulý rok se můžete těšit na spousty akcí "na triko" během května, snad se vše zadaří a vyjde... Závěrečný večírek je také ve hvězdách...ale BUDE :-D jako loni, akorát bez deště! Odměny pro výherce i do tomboly pro účastníky večírku jsou připravené a skvělé!!!

Pokud ještě váháte, tak tady jsou moje důvody, proč ano:
1. je to zábava a taková ranní a odpolední projížďka či procházka skvěle začne den!
2. během cest potkáte spousty lidí, se kterými se pozdravíte, popovídáte...prostě je to i společenská záležitost (samozřejmě v
rouškách)
3. dělám něco pro své zdraví. Ne nadarmo se říká "ve zdravém těle, zdravý duch"
4. dobrý pocit aspoň z minimálního snížení emisí - nejdůležitější je začít u sebe!
5. s kolegy v práci se hecujeme, podporujeme, jdeme spolu na kafe či pivo a upevňuje to kolektiv
6. ačkoliv se to nezdá, tak na kole jsem rychlejší než autem (kdo zná Říčany, tak mi jistě dá za pravdu)

jaké jsou vaše důvody?

Těšíme se na vás! Markéta a Zdeněk

Sledovat a přidávat příspěvky můžete na FB https://www.facebook.com/groups/DPNKRicany/

Výzvu pořádá
auto*mat
Generální partner
GLS
Národní partneři
Mediální partneři