Uherské Hradiště

Uherské Hradiště

Na Slovácku sedmá akce Do práce na kole. Pro Uherské Hradiště ji podruhé organizuje spolek O-KOLO.
Podmínky pro cyklodopravu máme na uherskohradištsku skvělé. Na kole do práce jezdili naši prapradědové i pratetičky. Nyní jejich štafetu přebírají motoristé a místní síť silnic náporu aut neodpovídá.
Přitom na kole se v našem regionu jezdilo dřív, než se objevila první auta. A nikdy se nepřestalo. Nemusíme kolo jako dopravní prostředek do práce křísit ani jeho úlohu obhajovat. Všichni ji tu znají. Jen někdy na všestranné výhody tohoto pro Slovácko typického dopravního prostředku zapomínají.

Snad díky této kampani se místní komunikace v květnu vyčistí od exhalací a každodenní kolony aut se zkrátí.

Spolek Okolo vznikl, aby upozorňoval na to, že návrat k tradiční místní cyklodopravě pomůže řešit dopravní situaci města.
Po shlédnutí VIDEA (odkaz nahoře) vyvstanou i jiné než osobní a lokální důvody, proč má jízda na kole smysl.

Už určitě víte, že do toho s námi půjdete. Přihlaste se do soutěže, co nejdříve. Do konce března je zápisné za hubičku. Doufáme, že stálí i noví účastníci si soutěžní květen znova naplno užijí.

Kde se můžeme potkat?
Jako v minulých letech cyklistickou sezónu symbolicky zahajuje „otvírání cyklostezek“ Na kole vinohrady v sobotu 27. dubna. Zde přivítáme i Vás.

V průběhu jara doplníme informace o doprovodných akcích, taky odměnách a výhrách pro účastníky na této straně i na našem FB.

Těšte se na pěkné dárky,
na akce na triko
my se těšíme na Vás.

O-Kolo, z.s.

Výzvu pořádá
auto*mat
Generální partner
GLS
Národní partneři
Lokální partneři
Mediální partneři
Pod záštitou