Soutěžní kategorie a pravidla

Květnová akce Do práce na kole je soutěž pro týmy zaměstnanců, ale účastnit se mohou i jednotlivci, kteří kolegu do týmu nesehnali. Pro studenty je pak letos určený první ročník soutěže Do školy na kole. Hlásit se můžete z celé ČR (i ze zahraničí)*.

V letošním roce soutěžíme v následujících kategoriích (podrobná pravidla pro každou kategorii najdete vždy v příslušném odkazu)

  • Pravidelnost týmů – je hlavní soutěžní kategorií, ve které jde o to, aby celý váš tým v průběhu května jezdil/běhal/chodil do práce co nejčastěji (abyste byli zařazeni do slosování o věcné ceny, musíte absolvovat alespoň 66 % cest do práce a z práce). V Praze navíc můžete přispět svojí pravidelností k lepší škole ve stejnojmenné výzvě. Podrobná pravidla.
  • Výkonnost jednotlivců – je tu pro okresní přeborníky, co si rádi dávají do těla a denně našlapají (uběhnou, ujdou) hodně kilometrů. Podrobná pravidla.
  • RunCzech Běhej do práce – Kolo vám nesedí a raději do práce běháte? Zapojte se do běžecké soutěže, kterou jsme vyhlásili s naší partnerskou organizací RunCzech. Nevadí, že si ostatní z vašeho týmu zjednodušují cestu do práce jízdním kolem – tato soutěž je o pravidelnosti jednotlivce. Podrobná pravidla
  • Cyklozaměstnavatel roku –  klání pro firmy, které ukázkově podporují své zaměstnance v šetrné dopravě do práce (na kole, během či pěšky). Tuto soutěž vyhlašuje každé město zvlášť, ale zároveň odměňujeme i jednoho nejlepšího z celé republiky. Podrobná pravidla.
  • Kreativní soutěž s CK Kudrna: Zážitkovna – jestli si myslíte, že v žádné z výše uvedených kategorií nemáte velkou šanci uspět, ale jste kreativní, pošlete nám vtipnou fotografii, anebo video. Podrobná pravidla.
  • Vědomostní kvíz – V průběhu května jsme vám přinesli 5 vzdělávacích článků a k tomu 10 souvisejících otázek v registračním systému. Ze všech účastníků, kteří odpoví na všechny otázky správně, losujeme 3 vítěze.
  • Cyklobarometr 2018  Které město bude mít nejvíce cyklobarů a zvítězí v unikátním Cyklobarometru? Je to jen ve vašich rukách. Ohodnoťte svoje město prostřednictvím našeho malého dotazníku, který ukáže na nejpříjemnější město pro cyklisty. Odpovídejte od 28. května do 17. června ve svém profilu v registračním systému.

Každé město si může pravidla lehce obměnit, proto se podívejte, v jakých kategoriích se soutěží právě u vás.

Pokud budete mít i přesto dotazy týkající se pravidel, kontaktujte nás na kontakt@dopracenakole.cz.

*Pro registraci je třeba zvolit jakékoliv z českých pořadatelských měst, ať už tamní akce využijete, či ne.

 

Generální partneři
Národní partneři
Za finanční podpory a pod záštitou
Mediální partneři