10. ročník tradiční akce Do práce na kole se uskuteční od 1. do 31. května 2020. Registrace pro týmy i jednotlivce jsou otevřeny a nově umožňujeme také zapisování domácích sportovních aktivit, vycházek nebo bezmotorových cest na nákup. Výzvu každoročně pořádá spolek AutoMat.

Cílem Do práce na kole je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo, koloběžku nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Letošní výzvou bude také pomocí pravidelného pohybu (při cestách do práce, na nákup nebo při cvičení doma) udržet si fyzickou i psychickou pohodu v časech karantény. Akce Do práce na kole se tak stává největším národním teambuildingem zaměřeným proti „blbé náladě“.

Do práce na kole je týmová výzva pro všechny, kdo sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech, a pravidelně si spolu s kolegy zapisují do systému své bezmotorové cesty, případně další aktivity.

V rámci výzvy se účastníci mohou zapojit hned do několika kategorií. Tou hlavní bude už tradičně pravidelnost. Zaměstnavatelé mohou bojovat o titul Cyklozaměstnavatel roku, města zase o Cykloměsto roku.

 

Jak na to?

1
Zaregistrujte se

Vytvořte se svými kolegy tým o 2 až 5 členech, zaregistrujte se a vyplňte si svůj webový profil (pokud jste spíš individualisté, přihlaste se sami). Soutěžit můžete odkudkoliv v ČR, ale přihlásit se musíte pod jedním ze soutěžních měst. Nezapomeňte uhradit startovné.

2
Oblékněte si soutěžní triko

Pochlubte se originálním soutěžním trikem z biobavlny, využijte řadu slev, výhod a možnost vyhrát skvělé ceny. Přitom si vychutnejte dobrý pocit z toho, že se podílíte na podpoře rozvoje cykloinfrastruktury ve svém městě a že děláte taky něco sami pro sebe.

3
Jezděte, choďte nebo cvičte doma

Celý květen jezděte do práce nebo do přírody na (elektro)kole, koloběžce, bruslích, vozíčku, longboardu nebo choďte či běhejte. Uvedené způsoby můžete během výzvy libovolně kombinovat. Například v pondělí a středu můžete jet na kole, v úterý jít pěšky, ve čtvrtek běžet a v pátek dorazit do práce na longboardu.

Vše samozřejmě při dodržení aktuálních vládních nařízení.

4
Zapisujte si své aktivity a soutěžte

Cesty a další aktivity si zapisujte ve svém profilu nebo přes mobilní aplikaci – automaticky tak soutěžíte v kategorii Pravidelnost týmu. Zaměstnavatelé mohou bojovat o titul Cyklozaměstnavatel roku i v kategorii Nejlepší vnitrofiremní soutěž.

5
Sledujte výkony ostatních

V profilu uvidíte, jak jsou na tom vaši kolegové i soupeři.

6
Vyhrajte ceny

Účastníci v každém městě mohou vyhrát krásné ceny. I když závěrečné večírky s vyhlášením budeme možná muset zrušit nebo posunout. Vyhlašovat budeme i Cyklozaměstnavatele roku.

Soutěžní kategorie a pravidla

V letošním roce jsme vypsali tyto kategorie (podrobná pravidla pro každou kategorii najdete vždy v příslušném odkazu):

    • Pravidelnost týmů – je hlavní kategorií celé výzvy, ve které jde o to, aby celý váš tým v průběhu května jezdil/běhal/chodil nejen do práce/cvičil. Nově si lze také zapisovat sportovní aktivity vykonávané doma. Abyste byli zařazeni do slosování o věcné ceny, musíte absolvovat alespoň 66 % cest či jiných sportovních aktivit. Více viz Podrobná pravidla.
    • Výkonnost pro dobrou věc – inovovaná výkonnostní kategorie. Všechny vaše ujeté, ušlé či uběhnuté kilometry přepočteme na peníze a podpoříme jimi jeden z charitativních projektů, který si sami vyberete. Více o projektech. (podrobná pravidla).
    • Běhej pro dobrou věc – varianta výše uvedené kategorie pro chodce a běžce (podrobná pravidla).
    • Cyklozaměstnavatel roku – klání pro firmy, které ukázkově podporují své zaměstnance v šetrné dopravě do práce (na kole, během či pěšky). Tuto soutěž vyhlašuje každé město zvlášť, ale zároveň odměňujeme i jednoho nejlepšího z celé republiky (podrobná pravidla).
    • Cykloměsto roku – hodnotíme zapojená města na základě podrobného dotazníku zohledňujícího ukazatele podmínek pohybu a pocitů cyklistů, běžců a pěších v zapojených městech. Cykloměsta roku 2020 budou vyhlášena v průběhu června (podrobná pravidla).

Každé město si může pravidla lehce obměnit, proto se podívejte, v jakých kategoriích se soutěží právě u vás.

Pokud budete mít i přesto dotazy týkající se pravidel, kontaktujte nás na kontakt@dopracenakole.cz.

Zaznamenávat aktivity ručně je možné maximálně 8 dní nazpět. Po skončení soutěže lze zapisovat aktivity nejpozději do 3. 6. 2020 23:59, abychom stihli vylosovat vítěze, nadepsat diplomy a zabalit ceny.

Výzvu pořádá
auto*mat
Generální partner
GLS
Národní partneři
Mediální partneři
Pod záštitou