Soutěžní kategorie a pravidla

Květnová výzva Do práce na kole je určena pro týmy zaměstnanců, ale účastnit se jí mohou i jednotlivci, kteří kolegu do týmu nesehnali. Hlásit se můžete z celé ČR (i ze zahraničí)*.

V letošním roce jsme vypsali tyto kategorie (podrobná pravidla pro každou kategorii najdete vždy v příslušném odkazu):

  • Pravidelnost týmů – je hlavní kategorií celé výzvy, ve které jde o to, aby celý váš tým v průběhu května jezdil/běhal/chodil nejen do práce/cvičil co nejčastěji. Nově si lze také zapisovat sportovní aktivity vykonávané doma. Abyste byli zařazeni do slosování o věcné ceny, musíte absolvovat alespoň 66 % cest či jiných sportovních aktivit. Více viz Podrobná pravidla.
  • Výkonnost pro dobrou věc – inovovaná výkonnostní kategorie. Všechny vaše ujeté, ušlé či uběhnuté kilometry přepočteme na peníze a podpoříme jimi jeden z charitativních projektů, který si sami vyberete. Více o projektech. Podrobná pravidla.
  • Běhej pro dobrou věc – varianta výše uvedené kategorie pro chodce a běžce (podrobná pravidla).
  • Cyklozaměstnavatel roku – klání pro firmy, které ukázkově podporují své zaměstnance v šetrné dopravě do práce (na kole, během či pěšky). Tuto soutěž vyhlašuje každé město zvlášť, ale zároveň odměňujeme i jednoho nejlepšího z celé republiky (podrobná pravidla).
  • Cykloměsto roku – společně hodnotíme zapojená města na základě podrobného dotazníku zohledňujícího ukazatele podmínek pohybu a pocitů cyklistů, běžců a pěších v zapojených městech. Cykloměsta roku 2020 budou vyhlášena v průběhu června (podrobná pravidla).

Kompletní znění pravidel letošní výzvy najdete na samostatné stránce.

Každé město si může pravidla lehce obměnit, proto se podívejte, v jakých kategoriích se soutěží právě u vás.

Pokud budete mít i přesto dotazy týkající se pravidel, kontaktujte nás na kontakt@dopracenakole.cz.

Své cesty a další sportovní aktivity si prosím zapisujte do soboty 3. června do 23:59, abychom stihli vylosovat vítěze, nadepsat diplomy a zabalit ceny.

*Pro registraci je třeba zvolit jakékoliv z českých pořadatelských měst, ať už tamní akce využijete, či ne.

 

Výzvu pořádá
auto*mat
Generální partner
GLS
Národní partneři
Mediální partneři
Pod záštitou