Soutěžní kategorie a pravidla

Výzva Do práce na kole (či pěšky) se odehrává od 1. do 31. května 2021 a je určená pro týmy a firemní kolektivy. Hlásit se můžete z celé ČR (i ze zahraničí)*.

V letošním jsou vypsány tyto kategorie (podrobná pravidla pro každou kategorii najdete vždy v příslušném odkazu)

  • Pravidelnost týmů – je hlavní kategorií celé výzvy, ve které jde o to, aby celý váš dvou- až pětičlenný tým v průběhu května jezdil/běhal/chodil do práce co nejčastěji (abyste byli zařazeni do slosování o věcné ceny, musíte absolvovat alespoň 66 % cest do práce a z práce). Více viz Podrobná pravidla.
  • Zelené kilometry jednotlivců a Zelené kilometry po svých – kategorie pro okresní přeborníky, co si rádi dávají do těla a denně našlapají (uběhnou, ujdou) opravdu hódně kilometrů. (podrobná pravidla).
  • Cyklozaměstnavatel roku – klání pro firmy, které ukázkově podporují své zaměstnance v šetrné dopravě do práce (na kole, během či pěšky). Tuto soutěž vyhlašuje každé město zvlášť, ale zároveň odměňujeme i jednoho nejlepšího z celé republiky (podrobná pravidla).
  • Cykloměsto roku – hodnotíme zapojená města na základě podrobného dotazníku zohledňujícího ukazatele podmínek pohybu a pocitů cyklistů, běžců a pěších v zapojených městech. Cykloměsta roku 2021 budou vyhlášena v průběhu června (podrobná pravidla).

Každé město si může pravidla lehce obměnit, proto se podívejte, v jakých kategoriích se soutěží právě u vás.

Pokud budete mít i přesto dotazy týkající se pravidel, kontaktujte nás na kontakt@dopracenakole.cz.

Své cesty si prosím zapisujte do 3. června do 23.59, abychom stihli vylosovat vítěze, nadepsat diplomy a zabalit ceny na závěrečné večírky.

*Pro registraci je třeba zvolit jakékoliv z českých pořadatelských měst, ať už tamní akce využijete, či ne.

 

Výzvu pořádá
auto*mat
Generální partner
GLS
Národní partneři
Mediální partneři