Soutěžní kategorie a pravidla

Květnová výzva Do práce na kole je určena pro týmy zaměstnanců, ale účastnit se jí mohou i jednotlivci, kteří kolegu do týmu nesehnali. Pro studenty je pak určená Do školy na kole. Hlásit se můžete z celé ČR (i ze zahraničí)*.

V letošním roce soutěžíme v následujících kategoriích (podrobná pravidla pro každou kategorii najdete vždy v příslušném odkazu)

  • Pravidelnost týmů – je hlavní soutěžní kategorií, ve které jde o to, aby celý váš tým v průběhu května jezdil/běhal/chodil do práce co nejčastěji (abyste byli zařazeni do slosování o věcné ceny, musíte absolvovat alespoň 66 % cest do práce a z práce). Více viz Podrobná pravidla.
  • Výkonnost jednotlivců – je tu pro okresní přeborníky, co si rádi dávají do těla a denně našlapají (uběhnou, ujdou) hodně kilometrů (podrobná pravidla).
  • Běhej do práce – Kolo vám nesedí a raději do práce běháte? Zapojte se do výkonnostní běžecké soutěže pro jednotlivce (podrobná pravidla).
  • Cyklozaměstnavatel roku –  klání pro firmy, které ukázkově podporují své zaměstnance v šetrné dopravě do práce (na kole, během či pěšky). Tuto soutěž vyhlašuje každé město zvlášť, ale zároveň odměňujeme i jednoho nejlepšího z celé republiky (podrobná pravidla).
  • Cyklobarometr  Které město bude mít nejvíce cyklobarů a zvítězí v unikátním Cyklobarometru? Je to jen ve vašich rukách. Ohodnoťte svoje město prostřednictvím našeho malého dotazníku, který ukáže na nejpříjemnější město pro cyklisty. Odpovídejte od 28. května do 17. června ve svém profilu v registračním systému.

Každé město si může pravidla lehce obměnit, proto se podívejte, v jakých kategoriích se soutěží právě u vás.

Pokud budete mít i přesto dotazy týkající se pravidel, kontaktujte nás na kontakt@dopracenakole.cz.

*Pro registraci je třeba zvolit jakékoliv z českých pořadatelských měst, ať už tamní akce využijete, či ne.

 

Výzvu pořádá
auto*mat
Generální partner
GLS
Národní partneři
Mediální partneři
Pod záštitou