Soutěžní kategorie a pravidla

Květnová výzva Do práce na kole je určena pro týmy zaměstnanců, ale účastnit se jí mohou i jednotlivci, kteří kolegu do týmu nesehnali. Pro studenty je pak určená Do školy na kole. Hlásit se můžete z celé ČR (i ze zahraničí)*.

V letošním roce soutěžíme v následujících kategoriích (podrobná pravidla pro každou kategorii najdete vždy v příslušném odkazu)

  • Pravidelnost týmů – je hlavní soutěžní kategorií, ve které jde o to, aby celý váš tým v průběhu května jezdil/běhal/chodil do práce co nejčastěji (abyste byli zařazeni do slosování o věcné ceny, musíte absolvovat alespoň 66 % cest do práce a z práce). Více viz Podrobná pravidla.
  • Výkonnost jednotlivců – je tu pro okresní přeborníky, co si rádi dávají do těla a denně našlapají (uběhnou, ujdou) hodně kilometrů (podrobná pravidla).
  • Běhej do práce – Kolo vám nesedí a raději do práce běháte? Zapojte se do výkonnostní běžecké soutěže pro jednotlivce (podrobná pravidla).
  • Cyklozaměstnavatel roku –  klání pro firmy, které ukázkově podporují své zaměstnance v šetrné dopravě do práce (na kole, během či pěšky). Tuto soutěž vyhlašuje každé město zvlášť, ale zároveň odměňujeme i jednoho nejlepšího z celé republiky (podrobná pravidla).
  • Cykloměsto roku 2019 – Hodnotí se zapojená města na základě podrobného dotazníku zohledňujícího ukazatele podmínek pohybu a pocitů cyklistů, běžců a pěších v zapojených městech. Výsledky ankety budou zveřejněny v Cyklobarometru 2019 10.6. 2019. Do té doby jsou zveřejněny výsledky roku 2018 (podrobná pravidla).
  • Kvíz Městem na kole – od 10. května najdete v registračním systému postupně vždy trojici otázek, založenou na článcích z webu Do práce na kole. Ze tří odpovědí vyberte jednu správnou a pak jen doufejte, že budete mít štěstí při losování. Losuje se po skončení výzvy z účastníků, kteří nasbírají plných 24 bodů.

Každé město si může pravidla lehce obměnit, proto se podívejte, v jakých kategoriích se soutěží právě u vás.

Pokud budete mít i přesto dotazy týkající se pravidel, kontaktujte nás na kontakt@dopracenakole.cz.

Své cesty si prosím zapisujte do soboty 1. června do 23.59, abychom stihli vylosovat vítěze, nadepsat diplomy a zabalit ceny na závěrečné večírky.

*Pro registraci je třeba zvolit jakékoliv z českých pořadatelských měst, ať už tamní akce využijete, či ne.

 

Výzvu pořádá
auto*mat
Generální partner
GLS
Národní partneři
Mediální partneři
Pod záštitou