Soutěže a pravidla

 

 

Zářijová výzva Do práce na kole 

V rámci Evropského týdne mobility, který proběhne od 16. do 22. září, vyhlašujeme  týdenní soutěž pro jednotlivce, kteří během tohoto týdne nechají auta doma a do práce budou cestovat “na vlastní pohon” .

Na rozdíl od hlavní květnové soutěže nemusíte během zářijové výzvy  skládat týmy, jezděte každý sám za sebe a soutěžte s ostatními v pravidelnosti. Ať už jste zkušení účastníci tradiční květnové kampaně Do práce na kole, nebo jste se zatím zdráhali zapojit, teď si můžete zpestřit běžné pracovní dny.

25 Vítězů budeme losovat z těch, kteří vydrží celý týden cestovat do práce a z práce na kole nebo po svých. Vítězové získají pro sebe a celý svůj budoucí tým zdarma účastnický poplatek v 8. ročníku Do práce na kole, který proběhne v květnu 2018.

Podrobná pravidla zde.

 

 

Hlavní květnová soutěž Do práce na kole je soutěž pro týmy zaměstnanců, ale účastnit se mohou také studenti i jednotlivci, kteří kolegu do týmu nesehnali (můžete si ho najít v sekci „Cykloparťák“ pod vaším spádovým městem). Účastnit se můžete z jakéhokoli města ČR.

V roce 2017 jste v květmu mohli  soutěžit v těchto kategoriích (podrobná pravidla pro každou kategorie najdete vždy v příslušném odkazu)

  • Pravidelnost týmů – je hlavní soutěžní kategorií, ve které jde o to, aby celý váš tým ujel v průběhu května jezdil / běhal / chodil do práce co nejčastěji (abyste byli zařazeni do slosování o věcné ceny, musíte absolvovat alespoň 66 % cest do práce a z práce). Podrobná pravidla zde.
  • Výkonnost jednotlivců – je tu pro okresní přeborníky, co si rádi dávají do těla a denně našlapají (uběhnou, ujdou…) hodně kilometrů. Podrobná pravidla zde.
  • RunCzech Během do práce – Kolo vám nesedí a raději do práce běháte? Zapojte se do běžecké soutěže, kterou jsme vyhlásili s naším partnerskou organizací RunCzech. Nevadí, že si ostatní z vašeho týmu zjednodušují cestu do práce jízdním kolem – tato soutěž je o pravidelnosti jednotlivce. Podrobná pravidla zde.
  • Cyklozaměstnavatel roku – klání pro firmy, které ukázkově podporují své zaměstnance v tom, aby se do zaměstnání dopravovali na kole (během či pěšky). Tuto soutěž vyhlašuje každé město zvlášť, ale zároveň vyhlásíme i jednoho nejlepšího z celé republiky. Podrobná pravidla zde.
  • Cykloopatření – pošlete nám chytrý návrh, jak zlepšit problematické místo v cyklo nebo infrastruktuře vašeho města na vaší cestě z domova do práce a získejte tak odměnu. Tuto soutěž vyhlašuje každé město zvlášť. Podrobná pravidla zde.
  • Weleda kreativní soutěž: Můj důvod – jestli si myslíte, že v žádné z výše uvedených kategorií nemáte velkou šanci uspět, ale jste kreativní, pošlete nám vtipnou fotografii, anebo videona téma Můj důvod , a můžete vyhrát v celorepublikové soutěži Kreativita. (fotografie  můžete sdílet sdílejte i přes instagram s hashtagam  #mujduvod a #dopracenakole2017 ). Podrobná pravidla zde.

Každé město si může pravidla lehce obměnit, proto se podívejte, v jakých kategoriích se soutěží právě u vás.

Pokud budete mít i přesto dotazy týkající se pravidel, kontaktujte nás na kontakt@dopracenakole.cz.

Generální partneři
Národní partneři
Mediální partneři