Základní informace pro firmy

Více než 1 900 firem se zapojilo do letošního ročníku Do práce na kole. Přidejte se k nim! Podpořit svoje zaměstnance v dojíždění do práce na kole se vaší firmě rozhodně vyplatí. V čem?

  • ušetříte peníze – za parkovací místa, za firemních auta (údržbu, amortizaci, benzín atd.), za nemocenskou (protože sportovci jsou prokazatelně méně často nemocní), za teambuilding (protože Do práce na kole je skvělý teambuilding).
  • vy i vaši zaměstnanci budete spokojenější – vytržení z pracovního stereotypu, podpora týmového ducha, lepší vztahy a komunikace v týmu, zábava, hravost. To vše nabízí zapojení do soutěže Do práce na kole.
  • vaši zaměstnanci budou výkonnější – lidé, kteří se pravidelně pohybují, jsou celkově v lepší kondici, a dokonce jim to i rychleji a lépe myslí!
  • zaměstnanci na vás budou hrdí – budou hrdí na to, že pracují pro zaměstnavatele, který podporuje dobrou věc; kterému není lhostejná spokojenost jeho zaměstnanců, ale ani jeho vliv na životní prostředí.
  • pomůžete zlepšit prostředí svého města – přece vám záleží na tom, aby se nám tu všem lépe žilo. Když bude více lidí jezdit do práce čímkoli jiným než autem, bude se nám tu všem lépe dýchat. Zapojit svoje zaměstnance do Do práce na kole je to nejjednodušší, co v tomto směru můžete udělat.
  • lepší obraz vaší firmy/CSR – také vaši zákazníci jistě ocení, uslyší-li vaše jméno v souvislosti se sympatickou a prospěšnou akcí. Zapojením do soutěže Do práce na kole tedy můžete pomoci jak svému okolí, tak i dobrému jménu vaší firmy.

 

Jak probíhá registrace do soutěže?

Vaši organizaci/firmu do soutěže neregistrujte. Registrují se sami zaměstnanci jednotlivě a v soutěžních údajích si zvolí název organizce/firmy,  adresu a případně i adresu pobočky. Pokud byla Vaše firma/organizace již zapojená v minulých ročnících najdou vaši kolegové adresu již v seznamu. Pokud jste se ještě neúčastnili, pak první registrující odvážlivec bude vyzván, aby vyplnil jméno adresu a případnou pobočku organizace a ta již bude v seznamu uložena pro ostatní.

Jak podpořit své zaměstnance a kolegy, aby se zapojili do Do práce na kole (podrobnější info níže)?

  • Propagujte soutěž Do práce na kole ve vaší organizaci
  • Uhraďte jako zaměstnavatel za soutěžící startovné fakturou
  • Vytvořte vnitrofiremní soutěž a zapojte i své pobočky z celé republiky
  • Zlepšete podmínky pro dojíždění na kole a soutěžte o titul Cyklozaměstnavatel roku

Propagujte soutěž Do práce na kole ve vaší organizaci

Stačí jeden hromadný email vašim zaměstnancům s pozvánkou do letošního ročníku Do práce na kole (možnost registrace do soutěže končí 30. dubna), článek ve firemním zpravodaji nebo i plakátek na nástěnce. Čím více se bude o soutěži ve vaší firmě mluvit, tím více lidí se do ní zapojí.

Uhraďte za své zaměstnance startovné fakturou

Podpořte své zaměstnance v aktivním životním stylu a uhraďte za ně květnové startovné hromadně fakturou. To můžete udělat snadno přímo v registračním systému. Pokud jste účastníkem soutěže, zažádejte si o funkci „Koordinátora společnosti“ ve vašem profilu. Pokud se soutěže sám/a aktivně neúčastníte, vytvořte si speciální účet nesoutěžícího Firemního koordinátora.

Soutěžte v rámci firmy i republiky – uspořádejte vnitrofiremní soutěž

Představte si, že se vaši zaměstnanci pro soutěž nadchnou a do práce na kole budou chtít jezdit všichni. Není nic jednoduššího, než uspořádat vnitrofiremní soutěž! Jde o skvělou příležitost, jak stmelit váš tým. Pokud patříte mezi velké firmy, je to i příležitost, jak si zasoutěžit s krajskými pobočkami. Rádi vám s organizací vnitrofiremní soutěže pomůžeme. K tomu se potřebujete stát tzv. firemním koordinátorem (buď si jako registrovaný soutěžící zažádejte o nastavení firemního koordinátora v profilu, nebo – pokud se nehodláte soutěže sám/a účastnit, vytvořte si samostatný účet firemního koordinátora).

Získejte titul Cyklozaměstnavatel roku

Do soutěže Do práce na kole se za dobu své existence přihlásily stovky firem. Některé poskytují svým zaměstnancům lepší podmínky pro dojíždění na kole než jiné, a pro ty nejlepší jsme přichystali titul Cyklozaměstnavatel roku. Stojany, sprchy a příjemné zázemí jsou pro ně samozřejmostí. Titul může získat i vaše firma, pokud se do soutěže přihlásí alespoň jeden tým. Více o této disciplíně najdete v pravidlech. Cyklozaměstnavatele roku vyhlašujeme pouze v rámci květnové hlavní soutěže

Jsme spojeni s dobrými značkami

Všichni soutěžící v květnové hlavní soutěži dostanou designová trika díky tiskárně OP TIGER a dopravce GLS CZ, který bleskově doručí balíčky s trikem všem soutěžícím. Produkčně náročná akce by se neobešla bez finančního příspěvku Nizozemské ambasády, firem Ortlieb a Weleda. Soutěž pro běžce letos podpoří RunCzech.

Generální partneři
Národní partneři
Mediální partneři