Čtvrtý ročník Zářijové výzvy Do práce a do školy na kole s podporou Hello bank! se uskuteční od 14. do 27. září 2020. Výzva je určena pro jednotlivce – „dospěláky“ i studentky a studenty z celé ČR (i ze zahraničí). Jako vždy v září vypisujeme pouze jednu soutěžní kategorii a tou je Pravidelnost jednotlivců. Výzvu každoročně pořádá spolek AutoMat.

Cílem Do práce/školy na kole je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo, koloběžku nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Z důvodu mimořádných covidových opatření zařazujeme i možnost zapsat si domácí cvičení.  Každý rok v květnu se po celý měsíc zapojují tisíce týmů z firem a institucí po celé ČR. Zářijová výzva nabízí možnost vyzkoušet si bezmotorové cestování do práce i v jiné části roku.

Jak na to?

1
Zaregistrujte se

Zaregistrujte se a vyplňte si svůj webový profil. Na rozdíl od květnové měsíční výzvy je Zářijová výzva Do práce na kole s podporou Hello bank! určena pouze jednotlivcům. Soutěžit můžete odkudkoliv v ČR. Nezapomeňte při registraci uhradit startovné.

2
Jezděte a choďte

Dva týdny v září jezděte do práce a z práce na (elektro)kole, koloběžce, bruslích, vozíčku, longboardu nebo choďte či běhejte. Uvedené způsoby můžete během výzvy libovolně kombinovat. Například v pondělí a středu můžete jet na kole, v úterý jít pěšky, ve čtvrtek běžet a v pátek dorazit do práce na longboardu.

3
Zapisujte si své cesty

Své cesty si zapisujte ve svém profilu nebo přes mobilní aplikaci – automaticky tak soutěžíte v kategorii Pravidelnost týmu.

Trasy zaznamenané přes mobilní aplikace STRAVA a Cyclers budou použity jako podklady pro analýzu dopravy ve městech za účelem zlepšení cykloinfrastruktury. Analýzy anonymizovaných tras účastníků Do práce na kole probíhají aktuálně v Ostravě, Brně a Hodoníně.

4
Odebírejte newsletter a vyhrajte ceny

Ze všech účastníků výzvy, kteří budou v den vyhodnocení výzvy odběrateli newsletteru Do práce/školy na kole (přihlásit k odběru se lze v průběhu registrace či později v nastavení účtu) a splní procento pravidelnosti nad 66 %, vylosujeme 15 výherců, kteří získají startovné pro celý tým do květnové výzvy Do práce na kole 2021, dva výherce, kteří získají repasované kolo od Navzdory.com a jednoho výherce, který získá voucher od společnosti Flixbus.

Výzvu pořádá
auto*mat
Generální partner
GLS
Národní partneři
Mediální partneři