Zářijová výzva - Do práce na kole

ZÁŘIJOVÁ VÝZVA se koná během 14 dní v září, protíná se s Evropským týdnem mobility a jejím cílem je po létě připomenout, že se dá do práce bez škodlivých emisí dopravovat po celý rok. V zahraničí je běžné jezdit na kole a chodit i na podzim a zimě, nejen v létě. Zároveň nás motivuje přijmout výzvu k aktivitě i v chladnějším počasí.

Letos se Zářijová výzva koná v termínu 12. – 25. 9. 2022.
Do výzvy se registrují jednotlivci, své zaměstnance a kolegy může zapojit samozřejmě i firma (zaplatit startovné).

Jak na to?

1
Zaregistrujte se

Zapojit se můžete odkudkoliv v Česku. Zaregistrujte se (od 16. 8.), zaplaťte příspěvek ve výši 100 Kč (nebo více, pokud chcete přispět projektu Do práce na kole a spolku AutoMat) a vyplňte si svůj webový profil. Na rozdíl od Květnové měsíční výzvy se do Zářijové výzvy Do práce na kole registrujete jako jednotlivci (ne v týmu).

Do Zářijové výzvy mohou své zaměstnance zapojit i firmy – zaplacením startovného. Pokud chcete jako firma zapojit své zaměstnance, ozvěte se na náš helpdesk přes e-mail: kontakt@dopracenakole.cz, nebo zavolejte na číslo +420 234 697 808.

2
Jezděte a choďte

Dva týdny v září jezděte do práce a z práce na kole, koloběžce, bruslích, vozíčku, longboardu nebo choďte či běhejte. Uvedené způsoby můžete během výzvy libovolně kombinovat. Například v pondělí a středu můžete jet na kole, v úterý jít pěšky, ve čtvrtek běžet a v pátek dorazit do práce na longboardu.

3
Zapisujte si své cesty

Své cesty si zapisujte ve svém profilu nebo přes mobilní aplikaci – automaticky tak soutěžíte v kategorii Pravidelnost.

Trasy zaznamenané přes mobilní aplikace Do práce na kole, STRAVA a Cyclers budou použity jako podklady pro analýzu dopravy ve městech za účelem zlepšení cykloinfrastruktury.

4
Odebírejte newsletter a vyhrajte ceny

Ze všech účastníků výzvy, kteří budou v den vyhodnocení výzvy odběrateli newsletteru Do práce na kole (přihlásit k odběru se lze v průběhu registrace či později v nastavení účtu) a splní procento pravidelnosti nad 66 %, vylosujeme 10+ výherců, kteří získají startovné pro celý tým do Květnové výzvy Do práce na kole 2023.

Výzvu pořádá
Generální partner
Národní partneři
Mediální partneři