Cheb

Letos poprvé se město Cheb, jako první zástupce v Karlovarském kraji, pustí do vlastní organizace výzvy Do práce na kole. Chceme být vidět jako někdo, kdo se k cyklistům staví proaktivně a buduje žádanou infrastrukturu.

Záměrem akce je propagace zdravého způsobu dopravy do práce, a to na kole nebo i pěšky a podpora bezmotorové dopravy. Možná i právě tímto způsobem můžete změnit své dopravní zvyklosti, zlepšit si svoji fyzičku a třeba upevnit své vztahy s kolegy na pracovišti.
Každý rok v květnu vyrazí několik tisíc manažerů, vědců, lékařů, bankéřů, řemeslníků i studentů po celé republice do práce na kole nebo pěšky. Přidejte se k nim i vy. Více informací najdete na www.dopracenakole.cz, kde se můžete do soutěže přihlašovat.

Registrace do výzvy pro její účastníky začínají 1. března. Startovné si mohou účastníci hradit sami, případně je může jako zaměstnanecký benefit uhradit i zaměstnavatel. K tomu potom slouží role firemního koordinátora, který schvaluje za firmu jednotlivé účastníky a který obdrží hromadnou fakturu.

Vzhledem k současné situaci došlo k úpravě pravidel letošního 10. ročníku Do práce na kole. Akce se letos poměrně značně odchýlí od původní myšlenky, ale do maximální míry se přizpůsobí těm, kteří budou i v květnu na home office, v karanténě či pečovat o děti apod. Tito lidé si budou moci zapisovat zdravotní vycházky nebo také cvičení doma (rotoped, joga apod.). I nadále budou samozřejmě fungovat klasické principy jako možnost chodit a jezdit na kole do práce a zapisovat si tyto aktivity (změnou je, že pro letošek lze zapsat cestu s jakoukoli vzdáleností), nicméně DPNK se letos posouvá spíše k hromadnému teambuildingu, udržování kondice a boji proti "blbé náladě".

!!! Registrace prodloužena do 10. května.!!! Pro týmy i jednotlivce. Letos bude výjimečně možné zapisování nejen bezmotorových cest do práce, ale i zdravotního pohybu - venku i doma.

Jak zapsat svou jízdu nebo jinou činnost ? Zde je videonávod : https://www.youtube.com/watch?v=MyhY9iEvyHc&feature=youtu.be

Městský organizátor: Monika Šimečková
Případné dotazy směřujte na e-mail: simeckova@cheb.cz

Výzvu pořádá
auto*mat
Generální partner
GLS
Národní partneři
Lokální partneři
Mediální partneři