Rakovník

Oblast Rakovnicka vytváří jedinečné podmínky jak pro terénní cyklistiku, tak pro rekreační či silniční cyklistiku. Pro oblast jsou typické prudké sjezdy i strmé stoupání úzkými koryty údolí s proplétáním se mezi kořeny stromů a skalnatým podložím. Avšak je tu i spousta tras po zpevněných lesních cestách, které jsou ideální například pro začátečníky, či rekreační bikery. Vcelku vzato cyklotrasy na Rakovnicku jsou považované za celkem náročné. Nejvíce využívané jsou lesní cesty v CHKO Křivoklátsko a také stezky údolím kolem Tyterského potoka či řeky Javornice. Pro rekreační cyklisty jsou tu také pečlivě připraveny trasy, které většinou vedou údolími či vyznačenými stezkami. Nejznámější a pravděpodobně i nejlepší trasa je Greenway Berounka vedoucí od Střely přes Křivoklát až do Rakovníka.

Cyklistika v Rakovníku a jeho okolí má stále větší oblibu, nejznámější cyklistickou akcí v Rakovníku je bezesporu třídenní cyklistický svátek „Rakovnické cyklování“, který se letos bude konat již po jedenácté. Další známou akcí na Rakovnicku je závod horských kol „Jesenický surovec“, který v loňském roce oslavil jubilejní 20. ročník. Proto jsme se, nejen z tohoto důvodu, rozhodli poprvé zapojit do soutěže DPNK.

Dalším, důležitějším, důvodem je čím dál častěji zmiňované téma kolem životního prostředí. V Rakovníku se nachází několik průmyslových firem, jejichž kamionová doprava projíždí hlavními dopravními tepnami v centru a společně s velkým počtem automobilů komplikuje v určitých hodinách hladký průjezd městem. Rádi bychom prostřednictvím této soutěže motivovali co nejvíce občanů tak, aby více využívali zdravý a šetrný způsob cesty do práce, tedy kolo, koloběžku, běh či chůzi. Každý tímto způsobem může udělat něco nejen pro sebe, ale také přispět k celkově čistšímu ovzduší, příjemnější a bezpečnější atmosféře našeho města.

V průběhu dalších týdnů budeme aktualizovat podrobnosti, které budou mít s touto soutěží spojitosti.

Kontaktní osoby:
Jiří Cafourek, jcafourek@murako.cz, 727957662
Jan Švácha, jsvacha@murako.cz, 722069655

Výzvu pořádá
auto*mat
Generální partner
GLS
Národní partneři
Lokální partneři
Mediální partneři
Pod záštitou